Anasayfa / Haberler / ATLETİZM 3.BÖLGE ŞAMPİYONASI AÇILIŞ TÖRENİ İLE BAŞLADI !

ATLETİZM 3.BÖLGE ŞAMPİYONASI AÇILIŞ TÖRENİ İLE BAŞLADI !

Federasyonumuzun faaliyet programında yeralan ve 15-17 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya da yapılacak olan  Atletizm 3. Bölge (Akdeniz,Karadeniz) şampiyonası başladı.88 spor kulübünden 408 sporcu ve antrenörün katıldığı şampiyonaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden de sporcular da katılmaktadır.

Şampiyonanın açılış törenine Federasyon Başkanımız Birol Aydın ,Yönetim Kurulu Üyelerimiz ,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kafile Başkanı Anıl Bilir , Kahramanmaraş Milli Eğitim Şube müdürü Ömer Güner , sporcularımız, antrenörlerimiz ve sporcularımızın aileleri katılmışlardır.

Şampiyonanın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen  Federasyon Başkanımız Birol Aydın konuşmasına”Ankara da yaşanan terör olayını şiddetle lanetliyor ve ölenlere Allahtan rahmet diliyorum “ diyerek sözlerine başlamıştır.”Değerli özel sporcular ailesi , kıymetli misafirler hepiniz 3. Bölge atletizm şampiyona hoşgeldiniz.İşlerimin yoğunluğundan dolayı daha önce yapılan 1. ve 2. Bölge şampiyonalarına katılamamıştım.Burada sizlerin arasında olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.Özel sporcularımız bizlere herzaman mutluluk ve enerji vermektedirler.Yönetime seçildiğimizde bu enerjimiz vardı ve artarak devam etmektedir.3,5 yıl içerisinde çığ gibi büyüyen büyük bir aile olduk.Bu aileyi  büyüten siz değerli antrenörlerimizsiniz.Bu çocuklardan hiçbirşey olmaz diyenlere en büyük cevabı , sizin yetiştirdiğiniz sporcularımız İtalya da yapılan Avrupa atletizm şampiyonasında almış oldukları madalyalarla cevap vermişlerdir.Sporcularımız 1 altın , 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazanmışlardır.Biz federasyon olarak ilk günden bu yana çocuklarımızın  hizmetkarı  olmak için tüm imkanlarımızı onların emrine verdik ve vermeye devam edeceğiz.

Değerli arkadaşlarım,Federasyon olarak şunu özellikle belirtmek istiyorum. Başta Spor Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ olmak üzere  Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN bizlere desteklerini  her zaman vermektedirler.Buradan kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili çocuklar sizlere 2 gün sürecek yarışmalarda hepinize başarılar diliyor ve hepinizi sevgiyle ,saygıyla selamlıyorum.

3

1

2

4

13

10

5

12

11


6