Anasayfa / Haberler / BAŞKAN BİROL AYDIN 2019 YILI DEĞERLENDİRMESİ.

BAŞKAN BİROL AYDIN 2019 YILI DEĞERLENDİRMESİ.

 

”BAŞARIDAN BAŞARIYA GİDEN BİR YOL”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan Bölge ve Türkiye Şampiyonaları , Gelişim ve Lisanslama Kampları, Milli Takım Hazırlık Kampları, Futbol Ligi ve Final Karşılaşmaları, Yurtdışı Avrupa ve Dünya Şampiyonaları olmak üzere tüm yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini en iyi şekilde tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

KULÜP VE LİSANSLI SPORCU SAYIMIZDA REKOR ARTIŞ

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak ; 2019 Yılında faaliyetlerimize katılına Kulüp ve Sporcu sayısı rekor bir şekilde artmış ve kulüp sayımız 540’a ulaşırken, Lisanslı Sporcu sayımız ise 20.000’e dayanmıştır. 2020 yılı için ise şuan ki kulüp sayımız 590 olarak tamamlamış bulunmaktayız.

TESYEV İLE MASA TENİSİ BÖLGE VE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARIMIZ TAMAMLADIK

Türkiye Milli Paralipik Komitesi ve TESYEV Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’in Özel Sporcularımıza vermiş olduğu destekle 2019 yılı içerisinde kulüplerimize malzeme yardımının yanı sıra, düzenlemiş olduğumuz Masa Tenisi Bölge ve Türkiye Şampiyonalarını konaklamalarını karşılayarak Federasyonumuza büyük katkı sağlamıştır.

MİLLİ TAKIM VE LİSANSLAMA KAMPLARIMIZ 2019 YILINDA ARALIKSIZ DEVAM ETTİ.

2019 Yılı başında yapmış olduğumuz Şampiyonalarımız sonrası Paralimpik Branşlarımız başta olmak üzere tüm branşlarımızda başarılı olmuş yüzlerce Özel Sporcumuzu Lisanslama kamplarına davet ettik. Lisanslama işlemlerini tamamlayıp, İNAS ve İPC Lisanslama Turnuvalarına gönderdik. Olimpik Sporcu havuzumuzu 250 Sporcunun üzerine çıkararak ayrı bir rekora imza attık.

AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONU SPORCULARIMIZ DAN TOPLAMDA 68 MADALYA

2019 yılı içerisinde Down Sendromlu, Otizmli ve Mental Sporcularımız ile katılmış olduğumuz Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları ise göğsümüzü kabarttı.
2019 yılı içerisinde yapmış olduğumuz yurt dışı faaliyetlerimizde Ülkemizi temsil eden Milli Sporcularımız Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme branşlarında 25 Altın, 24 Gümüş, 19 Bronz olmak üzere toplamda 68 Madalya alırken yine Futsal Milli Takımımız ise katılmış olduğu müsabakada Avrupa 3.lüğü kazanmıştır.

AVRUPA SALON ATLETİZM ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

Federasyonumuz olarak Ülkemizin ev sahipliği ile gerçekleşen bir Avrupa Şampiyonasında sorunsuz şekilde tamamlamanın gururunu yaşadık.

10 Ülke’den 150 Özel Sporcunun katılım gösterdiği 9.İNAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasına ev sahipliği yaparak Avrupa Ülkelerinin takdirini kazandık. Bu Şampiyonada Milli Sporcularımız

Esra Bayrak, ile 60 Metre’de Avrupa Şampiyonu olur iken yine Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Eda Yıldırım, Yasemin Keskinsoy dan oluşan Bayan Milli Takımımız 4*200 bayrak’ta Avrupa Şampiyonu oldu. Aynı Sporcularımız 4*400 Metre yarışında ise Avrupa 2.liği elde etti.

Down Sendrom Milli Takımımızdan Furkan Demir 200 Metre’de Altın Madalya alarak Avrupa Şampiyonu olur iken yapılan diğer 200 Metre yarışında müsabakada Rıdvan Yalçın Avrupa Şampiyonu oldu. Down Sendrom bir diğer sporcumuz Münevvere Yılmaz ise bayan Milli Takımında 200 Metre müsabakasında Bronz Madalya alarak şampiyonayı tamamladı.

PARALİMPİK SPORCULARIMIZA MAAŞ BAĞLADIK.

4 + 4 Yıllık Master Plan çerçevesinde çalışmalarına hız veren Federasyonumuz 2016 yılında Spor Genel Müdürlüğümüz ile imza altına alınan ve 2019 yılı içerisinde devam eden Paralimpik branşlarımızda Ülkemizi temsil eden Milli Sporcularımıza Paralimpik Sporcu Harçlığı olarak maaş bağlattık.

TRİSOMA GAME 2020 EV SAHİPLİĞİMİZ İLE GERÇEKLEŞECEK

2019 yılı çalışmalarımız içerinde olan bir diğer Avrupa Şampiyonası ise Trisoma Game 2020 oldu.

Avrupa Ülkelerinin ısrar ile istediği Dünya’nın en büyük Down Sendromlular Olimpiyatları olarak adlandırılan Trisoma Game 2020 ye yapmış olduğumuz çalışmalar ile Ülkemiz ev sahipliği ile gerçekleşecek.

31 Mart 7 Nisan 2020 tarihleri arasında Ülkemiz ev sahipliği ile gerçekleşecek olan Şampiyonaya yaklaşık 1500 Özel Sporcu katılım gösterecek.

       

DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN ÖZEL SPORCULARIMIZA BÜYÜK DESTEK.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım,Gençlik ve Spor Bakanımız M.Muharrem Kasapoğlu, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu, Gençlik Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’dan Özel Sporcularımıza büyük destek gördük.

KULLİYEDE FUTSAL MİLLİ TAKIMIMIZ FUTBOL OYNADI.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın Özel davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Kulliyesine davet edilen Futsal Milli Takımımız burada Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelerek futbol oynadı.

CİMNASTİK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KATILIM GÖSTERDİ.

Federasyonumuz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Cimnastik Türkiye Şampiyonamıza Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’In katılımı bizleri oldukça memnun etti.

ŞAHSIM VE YÖNETİM KURULUM ADINA CAMİAMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.

2019 yılı içerisinde gerek yurt içi gerek yurt dışı faaliyetlerimizde bizlerden desteklerini esirgenmeyen , Kulüp Başkanlarımıza, Antrenör ve İdarecilerimize, Özel Sporcularımız ve Değerli Ailelerine, Faaliyetlerimizin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emekleri olan Teknik ve Organizasyon kurulu arkadaşlarımıza, Denetim Kurlumuza , Disiplin Kurulumuza, Ofis personelimize şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

DEVLET BÜYÜKLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM

Göreve geldiğimiz 18 Kasım 2012 tarihinden itibaren bizlerden destekleri hiç bir zaman esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOGAN’a, olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız aynı zamanda Özel Sporcuların Ağabeyi olan M.Muharrem Kasapoğlu’na , Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’a, ve desteğini bizden esirgemeyen Basınımızın güzide temsilcilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

2020 Yılının Başta Özel Sporcular Ailemize, Ülkemize ve Tüm İnsanlığa Huzur, Sağlık ve barış getirmesini diliyorum.

Birol Aydın
Federasyon Başkanı.