Anasayfa / Haberler / BAŞKAN BİROL AYDIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BİROL AYDIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Bilindiği üzere 3 Aralık tarihi, Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında aldığı bir kararla, ’Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edildi. Dünya nüfusunun en az 1 milyarını, Türkiye nüfusunun ise yüzde 12,29’unu engelliler oluşturuyor.
Biz TÖSSFED Ailesi olarak Engelleri aşarak , “Engelli” bireyler yerine “Özel Bireylerden” “Özel Sporcular” tanımlamasını hayata geçirmeyi ve “ BİZDE VARIZ” sloganımızla bir başarının tarihini yazıyoruz.
Türkiye’nin 81 İlinde Faaliyet gösteren Spor Kulüplerimizle , bizlere imkan verildiğinde neleri başarabileceğimizi gösterdik.
Başarılarımız sadece ülkemizle sınırlı kalmayıp, Avrupa ve Dünya çapında bireysel ve takım halinde başarılar, derece ve madalyalarla taçlanmıştır. Bu gururu hep birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz.
Bizlere destek ve imkan verildiği taktirde neler başarabildiğimizi , elde ettiğimiz başarılarla gösterdik.
Bizler TÖSSFED Ailesi ve Özel Sporcular olarak yaşama sevinciyle hayata sarılarak azim ve şevkle başarıdan başarıya koşuyoruz.
Ülkemizin tüm spor alanlarında olduğu gibi Paralimpik Oyunlar’da da adını tüm Dünya’ya başarıyla duyuracağımıza inanıyorum.
Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki; engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli, okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya, sportif şampiyonluklar yaşamaya, rekorlar kırmaya mani olarak görülmemelidir.
Yaşama dezavantajlı olarak başlayıp, kendisinin özel ve önemli olduğunun farkına varıp, her şeye rağmen hayata devam eden ve durumunu kendisine engel olarak görmeyen tüm Özel Çocuklarımızın ve Ailelerinin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyorum.”
Herkesin bir gün engelli bir birey olabileceğini unutmayarak, hayatın olağan akışı içinde, her türlü kısıtlı imkânlara rağmen üreten, eser bırakan ve başarmanın tadını alan biz Özel Bireyler, Sizlerle birlikte yaşamın her parçasını paylaşmak, sizleri yaşamın her alanında yanımızda görmek istiyoruz.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile ; “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur” ve “BİZDE VARIZ”diyoruz.
Birol AYDIN
Federasyon Başkanı