Anasayfa / Haberler / Başkan Birol Aydın ‘’Sevgi Her Engeli Aşar’’

Başkan Birol Aydın ‘’Sevgi Her Engeli Aşar’’

Başkan Birol Aydın ‘’Sevgi Her Engeli Aşar’’

– Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın: “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylıkla sürdürebilmeleri adına çalışmalar yapmak bizim için yalnız bir günün değil, her günün önemli gündem maddesidir” – “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, dünyayı bütün bireyler için yaşanabilir kılmak, engelleri sporla aşmak ve sevgiyle kuşanmak için bir vesile olmasını temenni ediyorum”

 

Başkan Birol Aydın mesajında, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelli bireylerin haklarına adil bir şekilde kavuşmaları konusundaki toplumsal farkındalığa katkı sağlamasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Federasyon olarak özel  bireylerin sosyal ve fiziksel şartlarının iyileştirilmesi için yoğun çalışmalar yaptığını belirten Birol Aydın, “Özel Sporcularımızın hayatlarını kolaylıkla sürdürebilmeleri adına çalışmalar yapmak bizim için yalnız bir günün değil, her günün önemli gündem maddesidir. Sporda engelleri kaldırmak, engelli bireylerimizi sporla sosyal hayata adapte etmek, yurtiçi, yurtdışı ve milli takım kampları ile onları Şampiyonalara hazırlamak, gönüllü bir ordu ile Edirne’’den- Kars’a  tüm özel çocuklarımızı sporla buluşturmak, tanıştırmak gayesi ile 2012 yılından beri çıktığımız bu yolda, ilkleri başarmanın mutluğunu yaşarken, 2024 Paris Paralimpik Oyunları ve 2024 Antalya Trisome Oyunlarında yine ilkleri başarmak için çok çalışacağız.

TOSSFED olarak  düzenlediğimiz spor ve eğitim faaliyetleri ile  bütün bireylerimizin hakkını adil biçimde gözetmek, ‘önce insan’ şiarı ile hizmet eden Federasyonumuzun  en büyük önceliklerindendir.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Başkan Birol Aydın, açıklamasında görüşlerini paylaştı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu tesisleşme hamlesi ile inşa edilen spor tesisleri ile tüm engelli bireylerimizin spora kolay erişim sağlandı, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürütmüş olduğu “Yetenek Taramaları “ ile yeni Şampiyonlar sporla buluşturuldu. Olimpik ve Paralimpik Sporcu bursu ile binlerce sporcumuza burs bağlandı, değişen Ödül Talimatı ile Yüzlerce Özel Sporcumuz Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında kazanmış oldukları başarılardan sonra Ödül almaya hak kazandı.

Federasyon olarak “ Her Özel Çocuğun Yapacağı Bir Spor  Branşı Vardır “ diyerek , 15 branşta 30.000’in üzerinde Özel Çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Açmış olduğumuz antrenör semineri ve Kurslar ile yüzlerce antrenör yetiştiriyoruz. Sonuç olarak özel sporcular ile “Engelleri Birlikte Aşıyor” , başarıdan başarıya birlikte koşuyoruz. İlkleri başaran bir Federasyon olan “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonumuz “ Özel çocuklarımız için çalışmaya devam edecektir.

TOSSFED  olarak özel sporcularımızın döktüğü alın teri, bizim için her türlü zorluğa rağmen yılmadan, yorulmadan, yeni baştan işe koyulmanın motivasyon kaynağıdır. Onlardan aldığımız ilhamla doğan her yeni günü, yeni hizmet kapılarını aralamak için bir vesile sayıyoruz. Özel  bireylerimizin sporun birleştirici ve iyileştirici gücünden faydalanarak hayata dört elle sarılmaları, bizim de yarınlara dair umudumuzu artırmaktadır. İnancım odur ki sporu hayatının önemli bir parçası kılan bireylerimizin her birinde sarsılmaz bir inanç ve özveri mevcuttur. Ay-yıldızlı armamızı göğüslerinde şerefle taşıyan Özel  sporcularımız, başarıya giden her adımlarında tarihe hepimiz için yeni bir gurur sayfası eklemektedirler. Yakın tarihte, Virtüs Dünya Atletizm Şampiyonası, Down  Futsal Milli Takımı’mızın Avrupa Şampiyonluğu, Down Basketbol , Down Judo, Down Masa Tenisi ve Down Atletizm Milli Takımlarımızın kazndığı 3 kupa , 54 madalya başta olmak üzere , kazanılan yüzlerce madalya, onlarca kupa, ve kırılan onlarca rekor ile 2022 -2024 yıllarında da yeni madalyalar kazanmak, yeni rekorlar kırmak için “Durmak Yok Çalışmaya Devam “ diyoruz.

Özel Sporcularımız  için çok önemli ve anlamlı olan bu özel günde daima kendilerinin yanında olacağımıza dair kararlılığımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum.” şeklinde görüş belirten Birol Aydın, şunları kaydetti:

“Biliyoruz ki bu yolda ne kadar emek sarf etsek azdır. Özel Sporcularımızın her biri mutlu, konforlu ve kolay bir hayat standardına kavuşuncaya kadar gayretlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Amacımız, özel sporcularımız için çok daha fazla çalışmak ama aynı zamanda çözüm ortağı olarak kendileriyle yol arkadaşlığı yapmaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, dünyayı bütün bireyler için yaşanabilir kılmak, engelleri aşmak ve sevgiyle kuşanmak için bir vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

Birol AYDIN

Federasyon Başkanı