Anasayfa / Haberler / BOWLİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

BOWLİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2014 Yılı Faliyetleri arasında gerçekleştirilen Bowling Şampiyonası sona erdi.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ankara’da düzenlenen bowling Şampiyonasına AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, eski milli futbolcu Tanju Çolak, ve yaklaşık 300 özel sporcu ve teknik heyet katıldı.

DSC_3568

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, açılış töreninde yaptığı konuşmada, TOSSFED’in zor olanı başardığına dikkati çekerek, “Hepinizi bir araya getirip bu faaliyetlerin içine katıyorlar. Bu arkadaşlarımızı evlerinden çıkarıp, topluma kazandırmak için çalışıyorlar” dedi.AK Parti iktidarının 12 yıl boyunca engelli vatandaşlarla ilgili çok sayıda düzenlemelere imza attığını vurgulan İpek, “Partimizin kurucuları arasında engelli arkadaşlarımız var. Türkiye’nin her yerinde engellilerin taleplerini aldılar, bunların kanunlaşması için parlamentoda çalıştılar. Sizin temsilcileriniz olarak parlamentoda kanun teklifleri hazırladılar. Engellilerin çalışma hayatına katılmalarıyla ilgili kolaylıklar sağlandı” diye konuştu.

Haluk İpek, şehirleri de engelliler için daha yaşanılır hale getirmeye çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “Yaşam alanlarını onların kullanabileceği hale getirmek için yasal zorunluluklar getirildi. Ayrıca evlerde engellilere bakan ailelere maaşlar bağlandı. Bunlarla ilgili erken emeklilik yolu açıldı. Uluslararası spor müsabakalarında ilk üçe giren engellilere de devlet şeref madalyası verilmesi için yasal düzenlemeler yapıldı.dedi”

DSC_3538

AK Parti Ankara Milletvekili Şanlı ise “Eğitimle başaramayacağınız hiçbir şey yok. Her türlü engeli eğitimle nasıl aştığınızı görüyoruz. Spor, sanat ve meslek gruplarında engelli kardeşlerimizi ve başarılarını görüyoruz. İnanıyorum ki daha fazla eğitimle çok daha iyi yerlere geleceksiniz” ifadelerini kullandı.
DSC_3509

Başkan Birol Aydın ise yaptığı konuşmada “Son 10 yılda engelliler Türkiye’de altın çağını yaşıyor. Federasyonumuz haftada 14 dalda yaklaşık bin kişiye spor yaptırıyor. Biz engelli değiliz, normal insanlardan hiçbir farkımız yok. Yeterki imkanlar verilsin, biz her engeli aşmaya hazırız” dedi.

Konuşmalarının ardından lAK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek,Futbol Onursal Başkanı Tanju Çolak ve Başkan Birol Aydın Özel Çocuklar ile birlikte Bowling oynadılar. Ayrıca Şanlı ve Çolak zihinsel engellilerden oluşan orkestraya eşlik etti. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinliğin sonunda Başkan Aydın AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek AK Parti Ankara Milletvekili Şanlı ve Tanju Çolak’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti.
DSC_3596

DSC_3754DSC_3754