Anasayfa / Haberler / DOWN AVRUPA OYUNLARINDA TÜRKİYE MADALYALARI TOPLUYOR. 

DOWN AVRUPA OYUNLARINDA TÜRKİYE MADALYALARI TOPLUYOR. 

İtalya’nın Ferrara Şehrinde devam eden Özel Sporcular Down Sendromu Avrupa Oyunlarında, Yüzme branşında  Milli Sporcularımızdan İrem Öztekin 200 Metre karışık stilde  Gümüş Madalya kazanarak Avrupa İkincisi olurken, bir diğer milli sporcumuz Ada Zehra Anlatıcı ise 100 metre  sırtta 3.lük elde ederken 100 m Kurbağa stilinde ise Gümüş Madalya kazanarak Avrupa İkincisi oldu.

Down Erkekler 4 x 50 m karışık milli takımız ise Avrupa Oyunlarında dördüncü oldu.

DOWN MASA TENİSİ KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ OLDU.

İtalya’da devam eden Avrupa Oyunları Masa Tenisi branşında ise Ülkemizi temsil eden Kadın Milli Takım Sporcularımız Benay Balcı ve Merve Peker ev sahibi İtalya’yı 3-1 yenerek takım halinde Avrupa İkincisi olmayı başardılar.

Oyunlarda mücadele eden Özel Sporcular Down Masa Tenisi Erkek Milli Takımımız ise Avrupa dördüncüsü oldu.

AVRUPA OYUNLARINDA MADALYA YAĞMURU.

İtalya Ferrara’da devam eden Down Sendromu Avrupa Oyunlarında, Judo branşında Talha Ahmet Erdem Altın Madalya, Doğukan Coşar Altın Madalya, Mehmet Can Topal Gümüş Madalya ve Musa Alan Bronz Madalya, Yüzme Branşında İrem Öztekin Gümüş Madalya , Ada Zehra Anlatıcı Gümüş ve Bronz Madalya , Masa Tenisi Kadınlarda Benay Balcı ve Merve Peker ise Gümüş Madalya kazandılar.

Oyunlarda Türkiye toplamda; 2 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz olmak üzere toplamda 8 Madalya kazandı. 

Down Avrupa Oyunları Atletizm, Basketbol, Futsal , Judo ve yüzme müsabakaları ile devam ediyor.

#EUROTRİGAMES #ÖzelÇocuklar #BizimÇocuklar #Özelsporcular #İtalya #Ferrara #tossfed #talhaahmeterdem #down #judo #atletizm #basketbol #futsal #masatenisi #yüzme #suds #virtüs #paralimpik

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu