Anasayfa / Haberler / DOWN SENDROMLU ÖZEL SPORCULAR TALHA AHMET ERDEM VE DOĞUKAN COŞAR AVRUPA ŞAMPİYONU

DOWN SENDROMLU ÖZEL SPORCULAR TALHA AHMET ERDEM VE DOĞUKAN COŞAR AVRUPA ŞAMPİYONU

İtalya’nın Ferrara Şehrinde bugün başlayan Özel Sporcular Down Sendromu Avrupa Oyunlarında, mindere çıkan down judocularımızdan Talha Ahmet ERDEM T23 kategorisinde 81 Kilo Avrupa Şampiyonu olurken, Doğukan COŞAR ise T21 kategorisinde Ülkemize ikinci Altın Madalya kazandırarak Avrupa Şampiyonu oldu.
Avrupa Oyunlarında mindere çıkan Mehmet Can TOPAL T21 kategorisinde 66 Kilo’da Avrupa İkincisi olurken, 60 Kiloda ise Musa ALAN T21 kategorisinde Avrupa Üçüncüsü oldu.
İtalya’nın Ferrara şehrinden müsabakaları yakından takip eden Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada; Altı branşta yapılacak olan Down Sendromu Avrupa Oyunları bugün yapılan Judo müsabakaları ile başladı, Şampiyonaya katılan milli judocularımız 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya olmak üzere Ülkemize toplamda 4 madalya kazandırdılar. Federasyon olarak çok gururluyuz, yıllarca verilen emekler, yapmış olduğumuz planlamaların meyvelerini almak bizleri son derece mutlu ediyor, Özel Sporcularımız Türkiye’nin ve Dünyanın Parlayan Yıldızı oldular. Yazılı ve görsel basında Özel Sporcularımızın Şampiyonluğundan ve Başarılarından başka bir haber bulamazsınız, Özel Sporcular ailesi olarak bize güvenip destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na , TMPK Başkanı Yavuz KOCAÖMER’e ve emeği , desteği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.
Avrupa Şampiyonu olan Talha Ahmet ERDEM ise yaptığı açıklamada; Özel Sporcular olarak Avrupa Oyunlarına çok iyi hazırlandık, Federasyon Başkanımız Birol AYDIN’a ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Dünya Şampiyonluğumdan sonra Avrupa Şampiyonluğu Altın Madalyasını kazanmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Kazandığım bu Altın Madalyamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk Milletine hediye ediyorum. Takım müsabakalarında da Ülkemizi temsil edeceğim İnşallah yine Altın Madalya kazanacağım ve İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya ezberleteceğim ’dedi.
Down Avrupa Oyunları yarın yapılacak olan Atletizm, Basketbol, Futsal, masa tenisi ve yüzme müsabakaları ile devam edecek.
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu