Anasayfa / Haberler / FATMA DAMLA’DAN İKİNCİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

FATMA DAMLA’DAN İKİNCİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde devam eden VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında Özel Sporcumuz Fatma Damla Altın  Heptathlon dalında  Dünya Şampiyonu olarak Ülkemize ikinci  Altın Madalyayı kazandırdı.

Bu sonuçla Fatma Damla Altın Dünya Şampiyonasında Heptathlon dalında Ülkemize ilk altın madalya kazandıran Sporcu oldu.

Şampiyonanın ikinci gününde piste çıkan ve madalya kazanan özel sporcularımız ise şöyle;

  • Fatma Damla ALTIN; Kadınlar Heptathlon dalında Altın Madalya ile Dünya Şampiyonu,
  • Alper KILINÇ; Erkekler 3000 Metre Su Engellide Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü,
  • Muhsine Gezer; Kadınlar 200 Metrede Finale yükseldi.

MADALYALARIMI ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUM

VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında Heptathlon dalında  ikinci altın madalyasını kazanan Fatma Damla ALTIN, kazandığı tüm madalyaları şehitlerimize armağan ediyorum. Dünya Şampiyonasında mücadele ederken, arkamda Türk Milletini düşünerek yarışıyorum. Şampiyon olduğum da “ İstiklal Marşımızı okuturken “ çok mutlu oluyorum, tarifi imkansız duygular yaşıyorum, Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı her zaman en üstte göndere çektirmek için gücümü sonuna kadar kullanıyorum ’dedi.

BAŞKANI BİROL AYDIN ÖZEL SPORCULARIMIZ İLE GURUR DUYUYORUZ!

VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında alınan madalyaları değerlendiren Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada ” Özel Sporcularımız Fatma Damla ALTIN Şampiyonada ikinci kez Altın Madalya kazanarak İstiklal Marşımızı tüm Dünyaya ezberletti, Bayrağımızı en üstte göndere çektirdi. Avrupa ve Dünyanın En genç Milli Takımına sahibiz, genç sporcumuz Alper Kılıç’ta Erkekler  3000 Metre Su Engellide Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü oldu. Gençler Dünya Şampiyonu Sporcumuz Muhsine Gezer 200 metrede çok başarılı bir yarış çıkararak Finale Yükseldi. Özel Sporcularımız   ”Dünya Para Atletizm Şampiyonasında” Ülkemizi başarı ile temsil etmektedirler.

Türkiye olarak Şampiyonanın ilk iki gününde 2 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz madalya ile toplamda 8 Madalya kazanmış olduk.

Başkan Birol AYDIN; “ Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, Özel Sporcularımızı bağrına basan Türk halkına, Spor ve Haber Medyamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sporcularımızı anında tebrik eden, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet eden ve her zaman Engelli Sporcularımızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıca bizlere Sponsor desteği verip Özel Sporcularımızın Şampiyonluğunda payı olan SPORTOTO’ya, TESYEV’e, TMPK’ya ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum ’dedi.

Özel Sporcular VİRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonasına yarın ara verilecek olup, 12 Haziran Cumartesi devam edecek ve  13 Haziran Pazar günü yapılacak olan müsabakalar ile sona erecek.