Anasayfa / Haberler / FEDERASYON BAŞKANI BİROL AYDIN’dan ÖZEL BİREYLER HAFTASI MESAJI

FEDERASYON BAŞKANI BİROL AYDIN’dan ÖZEL BİREYLER HAFTASI MESAJI

Engelliler Haftası,(Özel Bireyler Haftası) bir kutlama değil, farkındalık oluşturma günleridir. Engelli vatandaşlarımızın sorunları sadece bir gün ve haftada değil, sürekli ele alınmalı, gündemde tutulmalıdır. Engellilerimizin hatırlanması, onların sorunlarının çözümlenmesi ve seslerinin duyurulması aşamasında bu hafta oldukça önemlidir.
Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır.

Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır.

İnsanlar, engeller yüzünden başarılı olamadıklarını düşünürler; oysaki yürünen bir yolda eğer engel yoksa yolun sonunda gerçek bir başarı da yoktur. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini “bizzat” kendilerini kanıtlayan engelliler, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar.

Pozitif bir güç yaratarak Özel Çocuklarımıza hizmet etmeyi amaçlayan Federasyonumuz, kalıcı ve uzun vadeli olarak yaptığı planlamalarla “BİZDE VARIZ” sloganıyla çıktığı yolda , Ülkemizin her yerinde 420 kulüple 14 spor branşında 17000 lisanslı sporcusuyla Ulusal ve Uluslararası düzeyde temsil edilme noktasında herkese ulaşma misyonu doğrultusunda düzenli olarak faaliyetler düzenlemektedir. Bir yandan spor yaparak sosyal hayata katılan Özel sporcularımız, diğer yandan da gösterdikleri müthiş azim ve mücadeleyle topluma örnek olmaktadırlar
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak Özel Bireylerimizin sorunlarının çözümü ve kazanımların daha da artması için, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da her türlü mücadeleyi vermeyi ve hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Engelliler Haftası’nın, sorunların gündeme gelmesine ve çözüm üretilmesine vesile olmasını; tüm Özel Bireylerimize ömür boyu sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.

Birol AYDIN

Federasyon Başkanı