Anasayfa / Haberler / FİNAL FOUR MÜSABAKALARI SONA ERDİ

FİNAL FOUR MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Türkiye Futbol Federasyonu destekleri ile gerçekleştirmiş olduğumuz Özel Sporcular Futbol Ligimizin son etabı olan Final Four İzmir ilimizde yapılan müsabakalar ile bugün sona erdi.

6 Haftalık Lig fikstürünü  A ve B Grubunda lider ve ikinci olarak tamamlayan takımlarımızın eşleşmiş olduğu müsabakaların 1.gününde B Grubu birincisi Malatya Sesiz Adımlar Spor Kulübü ve A Grubu 1.si Kocaeli Yaşam Koçluğu Olimpiyat Spor Kulübü eşleşti. İki takım arasında yapılan müsabakada Kocaeli Yaşam Koçluğu Olimpiyat Spor Kulübü rakibini ilk yarıda bulduğu 4 gol ve ikinici yarıda attığı 2 gol ile 6-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Günün ikinci müsabakasında ise  A Grubu ikinci Bursa Mehmet Torun Özel Sporcular Spor Kulübü B Grubu ikincisi Malatya Turgut Özal Spor Kulübü ile karşılaştı bu müsabakada ise  ilk yarıda atmış olduğu 3 gol ve ikinci yarıda attığı 4 golle rakibini 7-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Final Four ikinci gün müsabakalarında 3.’lük ve 4.lük mücadelesi veren Malatya ekiplerinden Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü rakibi Malatya Turgut Özal Spor Kulübünü 3-0 yenerek final four’a adını 3. olarak yazdırır iken Malatya Turgut Özal Spor Kulübü Finali 4.lük ile tamamladı.

 

ŞAMPİYON KOCAELİ YAŞAM KOÇLUĞU OLİMPİYAT SPOR KULÜBÜ.

Günün diğer maçında rakiplerini eleyerek adını finale yazdıran Kocaeli Yaşam Koçluğu Olimpiyat Spor Kulübü ve Bursa Mehmet Torun Özel Sporcular Spor Kulübü arasında geçerken Kocaeli Yaşam Koçluğu Olimpiyat Spor Kulübü ilk yarıda bulduğu 2 gol ile tamamladı.

Müsabakanın ikinci yarısında Bursa Mehmet Torun Özel Sporcular Spor Kulübü yapmış olduğu ataklarda golü bularak skoru 2-1 e taşıdı. Son dakikaların heyecanla geçtiği müsabaka bu sonuçla sona erdi ve Kocaeli Yaşam Koçluğu Olimpiyat Spor Kulübü Final Four’da adını Şampiyonluğa yazdırdı

TFF ENGELİLER KURULU BAŞKANIMIZ ÖMER GÜRSAYDAN SPORCU VE TEKNİK HEYETİMİZE HEDİYE

Yapılan müsabakalar sonucunda Kupa ve Madalyalarını alan sporcularımıza Türkiye Futbol Federasyonu Engeliler Koordinasyon Başkanı Ömer Gürsoy günün anlam ve önemini belirten plaket ve Milli Takım forması hediye ederek Özel Sporcularımızı tebrik etti.

HEPİNİZ GERÇEK ŞAMPİYONLARSINIZ HEPİNİZİ KUTLUYORUM.

Müsabakaların sona ermesi ile açıklama yapan Federasyon Başkanımız Birol Aydın ‘’ Final Four mücadelesi veren Sporcularımızı kutlayarak sonuç her ne olursa olsun sizler bizim gönlümüzde gerçek birer Şampiyonsunuz, ayrıca Sporcularımıza emek vererek evlerinden İzmir’e getiren eğitim ve Öğretim Hayatında destek veren Spor kulüplerimiz yetkililerinde ayrıca teşekkür ediyorum dedi.