Anasayfa / Haberler / FİNAL FOUR ŞAMPİYONU KOCAELİ YAŞAM KOÇLUĞU OLİMPİYAT SPOR KULÜBÜ

FİNAL FOUR ŞAMPİYONU KOCAELİ YAŞAM KOÇLUĞU OLİMPİYAT SPOR KULÜBÜ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Turkcell Özel Sporcular Futbol Ligi’nin şampiyonu Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü oldu.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılan final müsabakasında Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü, Bursa Mehmet Torun Özel Sporcular Spor Kulübü’nü 3-1 mağlup etti.

Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü’nün gollerini 27. dakikada Hakan Tunç, 32. ve 49. dakikalarda Yıldıray Koçaklı atarken, Bursa Mehmet Torun Özel Sporcular Spor Kulübü’nün tek golünü 52. dakikada Yalçın Kavraz kaydetti.

Şampiyonanın üçüncüsü Elazığ Hazar Özel Sporcular Spor Kulübü olurken, Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü dördüncü oldu.

Takımlar final maçının ardından düzenlenen törenle kupalarını ve madalyalarını aldı.

KAPILI KAPILAR ARDINDA KAPATILAN GENÇLERİMİZ RİVA’da

Başkan Birol Aydın: “Kapalı kapılar ardına kapatılan, işe yaramaz denilen çocuklarımız bugün futbol oynuyorlar”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, özel çocukları spora yönlendirdiklerini belirterek, “81 ilde temsilciliği ve 520 kulüple Türkiye’nin en büyük federasyonlarından biriyiz. Kapalı kapılar ardına kapatılan, işe yaramaz denilen çocuklarımız bugün futbol oynuyorlar. Her engellinin yapabileceği bir spor var sloganıyla çocuklarımız kapalı kapılar ardında değil, futbol oynamaya, basketbol oynamaya, atletizm yapmaya başlamışlardır. Federasyonun desteklerine ve tesisleri açtıkları için Yıldırım Demirören’e teşekkür ediyorum.” dedi.