Anasayfa / Haberler / FRANSA’DAN MADALYALAR GELMEYE BAŞLADI.

FRANSA’DAN MADALYALAR GELMEYE BAŞLADI.

 

İNAS AVRUPA YAZ OYUNLARINDA ÖZEL SPORCULARDAN TARİHİ BAŞARI.!

 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları hazırlıkları kapsamında çalışmalarını sürdüren Özel Sporcular Atletizm, Yüzme ve Masa Tenisi Milli Takımları, Fransa Paris de  ilk kez düzenlenen  2018 INAS Avrupa Yaz Oyunlarının ilk gününde 3 Final ile 3  Gümüş Madalya sahibi olurken, Bayanlar 800 Metrede bronz madalyanın sahibi oldular.

 

MİHRİBAN KAYA REKOR İLE AVRUPA YAZ OYUNLARI İKİNCİSİ OLDU

Atletizm branşı Gülle Atma yarışlarında sahaya çıkan sporcumuz Mihriban Kaya 12:29 Metre atarak Ülkemize ilk Gümüş madalyayı kazandırdı.  Mihriban Kaya bu derecesi ile kendine ait 12:22 Metre derecesini 12:29 metreye çıkararak kendine ait Türkiye rekorunu geliştirmiş oldu.  Mihriban Kaya bu derecesi ile 2020 Tokyo Paralimpik Gülle Atma A barajını geçmiş oldu.

 

MUHSEİNE GEZER  800 METERDE ÜÇÜNCÜ OLDU

Bayanlar 800 metre yarışlarında sahaya çıkan sporcumuz Muhsine Gezer 2:24,47 derecesi ile Avrupa Oyunları Üçüncüsü oldu.

 

AHMET MİNTAZ’DAN GÜMÜŞ MADALYA

Bugün yine havuzda mücadele eden sporcularımızdan Ahmet Mintaz ise  50 Metre Serbestte 27,80 Sn  derecesi ile   Avrupa İkinciliği madalyasını kazanırken, yine 200 Metre Sırtüstünde ise 2.31,81 ile  Avrupa Üçüncüsü oldu.

 

BİR GÜMÜŞ MADALYADA MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIN’DAN GELDİ.

Bugün yapılan diğer müsabakalarda;  Bayanlar Masa Tenisi Milli Takımız Çekya , Portekiz ve Avusturya’yı yenerek  finale yükseldi, Finalde Fransa’ya yenilerek Avrupa Oyunları İkincisi olurken, Erkekler Masa Tenisi Milli Takımı Avusturya, Çekya ve Portekizi yenerek finale yükseldi. Finalde Fransa’ya yenilen milli takımımız  Avrupa Yaz Oyunları İkincisi oldu.

 

BAŞKAN BİROL AYDIN; BU GURUR TÜRKİYE’NİN!

Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamasında; İNAS tarihinde ilk kez düzenlenen 20018 Avrupa Yaz Oyunlarına Atletizm, Yüzme ve Masa Tenisi branşlarında katıldık. Yaklaşık 6 yıldır milli takımlarımıza yatırım yapıyoruz. Türkiye olarak Avrupa’nın en genç takımlarına sahibiz. Bize bu yolda destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a,  Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ederiz. Ayrıca Paris’e geldiğimizden beri bizimle yakın alakadar olan Büyükelçimiz Sayın İsmail Hakkı Musa ve ekibine de teşekkür ederim. Avrupa Yaz Oyunları devam ediyor, Ülkemize yeni madalyalar kazandırmaya devam edeceğiz. Birbirinden güzel heyecan verici müsabakalar izlemekteyiz üç farklı branşta Ülkemizi temsil etmenin gururu ve heyecanı içerisinde olmak bizlere ayrı gurur yaşatmakta, amacımız Fransa’da bayrağımızı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı okutmaktır Özel Sporcular Ailemiz bizlerden dualarını eksik etmesin “dedi