Anasayfa / Haberler / INAS AVRUPA OYUNLARINDA ALTIN MADALYA ESRA’DAN GELDİ!

INAS AVRUPA OYUNLARINDA ALTIN MADALYA ESRA’DAN GELDİ!

 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları hazırlıkları kapsamında çalışmalarını sürdüren Özel Sporcular Atletizm, Yüzme ve Masa Tenisi Milli Takımları, Fransa Paris de  İNAS tarafından ilk kez düzenlenen  2018 INAS Avrupa Yaz Oyunlarında madalyalar gelmeye devam ediyor.

 

ALTIN MADALYA’NIN ADI ESRA BAYRAK.

Avrupa Oyunlarında bugün piste çıkan Atletizm Milli Takım Sporcumuz Esra Bayrak 100 Metre ‘de 13,11 Sn derecesi ile  rakiplerini geride bırakarak Altın Madalya’nın sahibi oldu. Esra Bayrak bu sonuçla Paris de  Ülkemiz adına ilk İstiklal Marşımızı okutan ve Bayrağımızı göndere çektiren sporcumuz oldu.

4*100 METRE’DE ATLETİZM BAYAN TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Yasemin Keskinsoy ve Sevim Demircan’dan oluşan Atletizm 4×100 Kadınlar Milli Takımımız müthiş bir yarış sonunda İkinci olarak Ülkemize Gümüş Madalya kazandırdılar.

 

EDA YILDIRIM BENDE VARIM DEDİ.

Bugün Piste çıkan bir diğer Atletimiz Eda Yıldırım İlk kez katıldığı bir Uluslararası Şampiyonada

Çekiç Atma dalında 24.90 m  atarak Avrupa Üçüncüsü oldu ve Ülkemize  bronz madalya kazandırdı.

 

MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMLARIMZIDAN ÇİFT MADALYA

INAS Avrupa oyunlarına iyi bir şekilde hazırlanan Masa Tenisi Milli Takımımız Erkekler ve Bayanlarda göstermiş oldukları performans ile göz doldurmaya devam ediyor. TMTF Liglerinde yarışıp, ulusal ve uluslararası alanda iyi bir hazırlık süreci tamamlayan Millilerimiz Kadınlarda; Çekya, Portekiz ve Avusturya’yı yenip,  finalde Fransa’ yenilerek Avrupa 2.liği  Erkekler’de Çekya, Portekiz ve Avusturya’yı yenip,  finalde Fransa’ yenilerek Avrupa 2.liği elde etti.

Yapılan ve Alınan resmi sonuçlar şu şekilde yansıdı;

‘’ Sümeyra Türk ve Ebru Acer ile çift bayanlarda Avrupa 2.liği, yine Sümeyra Türk ve Lara Çifçi ile Avrupa 3.lüğü , Garip Olçay ve Sümeyra Türk çifti Mikx’lerde Avrupa 3.lüğü, Lara Samsunlu ve Valler çifti Mikx’lerde Avrupa 3.lüğü, Erkekler’de Garip Olçaş ve Utku Caberoğlu Çift Erkekler’de Avrupa 3.lüğü elde etti.

 

YAVRULARIMIZI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

Yapılan müsabakalarda alınan başarılı sonuçları yakından takip eden  Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamasında ; Federasyon Asbaşkanımız  Sayın Metin Toraman ile müsabakaları heyecanlı bir şekilde takip etmekteyiz onların başarısı mutluluğu bizleri fazlası ile onurlandırıyor, dualarını eksik etmeyen ailemize teşekkür ediyor, yavrularımızı canı gönülden kutluyorum dedi.