Anasayfa / Haberler / İNAS AVRUPA TOPLANTISINDA TÜRKİYE’YE ÖVGÜ…

İNAS AVRUPA TOPLANTISINDA TÜRKİYE’YE ÖVGÜ…

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol AYDIN 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde İtalya’da yapılan İNAS Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

İNAS Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkan Birol AYDIN, İNAS Yönetim kurulu toplantısında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı. Başkan AYDIN yaptığı sunumda ,”TÖSSFED olarak 2013-2014-2015 yıllarında faaliyetlerimizin tamamını gerçekleştirdik. Onlarca Lisanslama Kampı yaptık, İNAS’da Lisanslı Sporcu sayımızı ( 3 yıl içerisinde ) 7 katına çıkardık, Lisanslı Sporcu sayımızı ise 4 kat artırdık, buna bağlı olarak kulüp sayımız 3 yıl içerisinde 4 kat artarak yaklaşık 400 Spor Kulübüne ulaşmıştır. Başkan AYDIN; “ Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son 10 yılda Engelli bireyler için çıkarmış olduğu yasalar ve Engellilere vermiş olduğu desteği içeren sunumu İNAS Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerince alkışlandı.

İNAS AVRUPA ATLETİZM ŞAMPİYONASI VE DOWN SENDROMLULAR ATLETİZM VE MASA TENİSİ DÜNYA ŞAMPİYONALARI TÜRKİYE’DE!

İNAS 2016 Faaliyetlerinin, hangi Ülkelerde yapılacağı konulu toplantı bölümünde, Türkiye 2013 yılında Kayak ve Atletizm Avrupa Şampiyonaları 2014 yılında Ankara’da gerçekleştirmiş olduğu Dünya Basketbol Şampiyonasında yapmış olduğu ev sahipliği nedeni ile 2016 Avrupa Atletizm Şampiyonasına ve ‘2017 Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonalarına Ev sahipliği yapmaya layık görülmüştür”.

Başkan Birol AYDIN yaptığı açıklamada ; ”İtalya’da düzenlenen İNAS Yönetim Kurulu toplantısında, şahsıma, federasyonumuza ve Ülkemize gösterilen ilgiden dolayı son derece mutlu oldum. Toplantıda Türkiye’de yapılan İNAS Şampiyonalarında, yapmış olduğumuz ev sahipliğinden övgü ile söz edilmesi, Türkiye’deki Spor Tesislerinden ve Özel Bireylere Devlet tarafından gösterilen destekten övgü ile söz edilmesi bizleri gururlandırmıştır.

2016 Avrupa Atletizm Şampiyonasına ve 2017 Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonalarına onlarca Ülke talipli olmasına rağmen, Türkiye’nin Ev sahibi olarak seçilmesi Federasyonumuzun, Ülkemizin, “ Özel Sporculara yapmış olduğu yatırımları ve Spor Organizasyonlarını başarı ile organize etmemizden kaynaklanmaktadır.
Bu nedenle ; bizlere desteğini esirgemeyen; Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’na, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağtay KILIÇ’a ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’a şahsım ve Federasyonumuz adına tüm kalbi duygularım ile teşekkür eder , şükranlarımı sunarım’dedi.

Birol AYDIN
Federasyon Başkanı