Anasayfa / Haberler / IPC GENÇLER DÜNYA PARA ATLETİZM ŞAMPİYONASINI 6 MADALYA İLE TAMAMLADIK

IPC GENÇLER DÜNYA PARA ATLETİZM ŞAMPİYONASINI 6 MADALYA İLE TAMAMLADIK

Uluslararası Paralimpik Komite tarafından İsviçre Notvil’de organize edilen 2019 Yılı IPC Gençler Dünya Para Atletizm Şampiyonasında Ülkemizi temsil eden Özel Sporcularımız 4 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 6 Madalya ile tamamladı.

Şampiyonada; Özel Sporcu Muhsine GZER 400 metre yarışında 62,20 derecesi ile Dünya Şampiyonu ve 1500 Metrede 5,11 dk ile Dünya Şampiyonu ve 2 Altın Madalya , Özel Sporcu Oğuz Türker T20 Kategorisinde 1500 metrede 4,16 derecesi ile Altın Madalya ve Dünya Şampiyonu, Özel Sporcu Eda Yıldırım Gülle Atmada 12,05 metre ile Dünya Şampiyonu ve Altın Madalya, Özel Sporcu Fatma Damla Altın Uzun Atlama’da 5,02 Metre ile Dünya İkincisi ve Gümüş Madalya , Özel Sporcu Sevim Demircan T20 Kategorisi 400 Metre’de 64,79 Saniyede koşarak Dünya Üçüncüsü, olmuştur.

Türk Milli Takım Kafile Başkanı Ensar Kurt; Şampiyona sonrası yaptığı açıklamada; Dünya Şampiyonasına çok iyi hazırlandık , başta Özel Sporcularımızı olmak üzere Antrenörlerimiz Aytunç Göz, İdris Güleç, Deniz Erenoğlu ve Sinem Yıldırım’ı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Özel Sporcularımıza 7/24 Emek veren Federasyon Başkanım Birol Aydın’a , Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Kazandığımız Madalyaları Türkiye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a armağan ediyoruz dedi.