Anasayfa / Haberler / KAYAL MİLLİ TAKIMIMIZ KARS VALİSİ RAHMİ DOĞAN VE İL PROTOKOLÜ İLE SABAH KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİ.

KAYAL MİLLİ TAKIMIMIZ KARS VALİSİ RAHMİ DOĞAN VE İL PROTOKOLÜ İLE SABAH KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİ.

KAYAK MİLLİ TAKIMIMIZ KARS VALİSİ RAHMİ DOĞAN VE İL PROTOKÖLÜ İLE SABAH KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİ.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Kayak Milli Takımı, 27 Mart-1 Nisan 2017 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek Dünya Engelliler Kayak Şampiyonası’öncesi Kars İl protokölü ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kahvaltıya Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kars eski Milletvekili Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Metin Toraman, Federasyon danışma kurulu üyesi Muharrem Toraman ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay, Kars Valiliği İl Soysal Etüt ve Proje Müdürü Muzaffer Sara, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğğüne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi Müdiresi Ebru Aküzüm, özel sporcular ve öğretmenleri katıldı.

GAYEMİZ TAKIM HALİNDE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU OLMAKTIR

Kahvaltı programında bir açıklama yapan Federasyon Asbaşkanı Metin Toroman; Kampımız çok verimli ve güzel geçmekte, Sporcularımız, deneyimli antrenörlerimiz gözetimimde günde 6 saat antrenman yapmaktalar, 2016 yılında Polonya’da düzenlenen Dünya Kayak Şampiyonası’nda Özel Sporcularımızdan Tuba Çelik ile dünya şampiyonluğu Ayşe Kader Yavuz ile dünya ikinciliği Tajdin Ören ile kayaklı koşuda dünya dördüncülüğü alan takımımızın Fransa’da yine aynı başarıyı yakalayacağına inancımız tam. Üstelik gayemiz takım halinde dünya şampiyonluğu olmaktır. Ayrıca Aliye Zeynep Bingül ve Muhsin Murat Bingül kardeşler Dünyada bir ilki gerçekleştiriyorlar. Otistik olan bu çocuklarımız kendilerinden 8-10 yaş büyük sporcularla yarışacaklar ve inanıyorum ki çok güzel derecelerle Ülkemize dönecekler. Tabi ki kampımızın sağlıklı ve sorunsuz yürümesi için başta federasyon başkanımız Birol Aydın olmak üzere herkes elinden gelenin en iyisini yapmak için gayret gösteriyor dedi.

VALİ DOĞAN VE GENEL SEKRETER ERDİNÇ DOLU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Federasyon Asbaşkanı Metin Toraman ayrıca, “Bu arada çocuklarımızın rahat bir ortamda kamp yapmasını sağlayan otel yönetimi ve personeline zirveye çıkışlarda telesiyejden yararlanmamızı sağlayan Kars Valisi Rahmi Doğan ve Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Erdinç Dolu’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu.