Anasayfa / Haberler / KKTC’ De ÖZEL SPORCULAR RÜZGARI

KKTC’ De ÖZEL SPORCULAR RÜZGARI

10.Uluslarası Özel Sporcular Spor Şenliğini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleşti.

Yapılan Atletizm şenliğine KKTC Başbakanı Sayın Tufan ERHÜRMAN ve Federasyon Başlanımız Sayın Birol Aydin birlikte katılarak tüm sporcuları tebrik ettiler.

Tössfed çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Başbakan ERHÜRMAN ülkede yapılacak özel sporcularla ilgili işbirliği ve birlikte çalışılmasının gerektiğini belirtti.

Federasyon Başkanı Birol Aydın bu konuda her türlü işbirliği ve bilgi paylaşımının yanısıra destek verileceğini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Sporculara olan ilgi ve yaklaşımının tarihi bir dönüm noktası olduğunu ve bu sayede ülkemizde Avrupa ve Dünya’da başarıdan başarıya koşulduğunu hedefin 2020 Tokyo olimpiyatları olduğunu belirtti.

KKTC de Özel Sporcular İŞBİRLİĞİ

KKTC Başbakanı sayın ERHÜRMAN ile yapılan görüşme ve konuların konuşulmasının ardından vakit kaybetmeden harekete geçildi ve ikili görüşmeler yapıldı. Bu doğrultuda
KKTC Spor Genel Müdürü Sayın Alkan DEĞİRMENCİOĞLU KKTC Milli Eğitim ve Kültür Müdürü Sayın Cemal Gürsel ÖZYİĞİT, Türkiye Cumhuriyeti KKTC Büyükelçimiz Sayın Derya KANBAY ile Federasyon Başkanımız Sayın Birol AYDIN As Başkan Efkan KORKMAZ ve Basın Danışmanı Bünyamin Kurt ile birlikte görüşmeler yapıp gerekli adımların bir an önce atılıp üzerinde mutabık kalınan konularla ilgili harekete geçileceğini belirtti.

Federasyon Başkanımız Birol AYDIN ın talimatıyla As Başkan Efkan KORKMAZ başkanlığındaki Tössfed komisyonu ve KKTC komisyonları çalışma takvimi için en kısa zamanda toplanmasına karar verildi.