Anasayfa / Haberler / MİLLİ GURURLARIMIZ YURDA YURDA DÖNDÜ

MİLLİ GURURLARIMIZ YURDA YURDA DÖNDÜ

Fransa’nın Nantes kentinde düzenlenen VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda mücadele eden Milli Takımımız, turnuvayı 6 altın, 5 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 13 madalya ile tamamlayarak toplamda 32 puan elde ederek yurda döndü.
BAŞKAN BİROL AYDIN: EVLERE KAPATILAN ÇOCUKLAR ŞAMPİYON OLARAK DÖNDÜLER
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Federasyon Başkanımız Birol Aydın ise yaptığı açıklamada “Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Hayallerimizin bile ötesine geçtik. Yıllar önce evlere kapatılan bu çocuklar bugün Fransa’dan Avrupa şampiyonu olarak döndü. Bir Türk sporcu ilk kez orada şampiyona sporcusu seçildi. Bu, Türkiye’de rol model olması bakımından çok önemliydi. Bugün bu başarıları kazanıyorsak, bu, Türk sporunun ne kadar geliştiğini gösteriyor”dedi.
Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ‘En İyi Kadın Atlet’ seçilen milli sporcu Esra Bayrak da, “Çok çalıştım, elimden gelen her şeyi yaptım. Buradan gitmeden önce söz vermiştim ve tuttum. Buradan bütün şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. 4×400 bayrak yarışında kazandığım altın madalyayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a armağan etmek istiyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektiğimiz için çok gururluyum. Tokyo’daki rakiplerim de benden korksun; ben geliyorum” ifadelerini kullandı.