Anasayfa / Haberler / Milli Sporcularımızdan Virtüs Dünya Yüzme Şampiyonasında 4 Madalya Daha.

Milli Sporcularımızdan Virtüs Dünya Yüzme Şampiyonasında 4 Madalya Daha.

Fransa’nın Montluçon Şehrinde devam eden (Özel Sporcular) VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında bugün yapılan müsabakalarda Türkiye 1 Altın, 3 Gümüş olmak üzere günü 4 Madalya ile tamamladılar.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında;
Deniz Şevin Şentuna:200 Metre Sırtüstünde Dünya Şampiyonu,
Mert Aslan : 200 Metre Sırtüstünde Dünya Üçüncüsü,
Hikmet Cem Sezgin : 200 Metre Serbest Stilde Dünya Üçüncüsü olurken,
Erkekler 4 x 50 Metre Karışık Bayrak Takımı ise Dünya Üçüncüsü oldu.
Serbest Stil Bayrak Takımında bir ilk!
Erkekler 4 x 50 Metre Karışık Bayrak Takımı, Ahmet Mintaz, Doruk Davran , Hikmet Cem Sezgin ve Mert Aslan’dan oluşan Türk Milli Takımı Dünya Üçüncüsü olarak Ülkemize bu alanda ilk madalyayı kazandırmış oldu.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasını takip eden, Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada; “Özel Sporcularımız Fransa’da tarih yazıyor, 4×50 metre Serbest , 4 x50 metre Karışık ve 4 x 100 metre bayrak yarışlarında bir ilki başararak, bu alanda Ülkemize Üç Bronz madalya kazandırdılar.
Şampiyonanın ilk gününden bu yana 2 altın, 4 gümüş ve 9 bronz madalya olmak üzere toplamda 14 Madalyayı Ülkemize kazandırdık. Özel Sporcularımız Para Yüzme Milli Takımız ilk defa bir VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında 14 madalya ile yeni bir rekora imza attılar.
Master ve Stratejik planlarımız ile hedeflerimize adım adım yürüdük
Performans Sporcusu yetiştirmek yıllar alıyor, Kasım 2012 tarihinde Genel Kurul ile göreve geldiğimiz gün , Uzman Kurul üyelerimiz ile kollarımızı sıvadık ve hedeflerimizi nasıl hayata geçirebileceğimizi planladık. Yapmış olduğumuz Master ve Stratejik planlarımız ile hedeflerimize adım adım yürüdük. Az zamanda çok işler başardık. Alanında uzman kurul üyelerimiz ile yapmış olduğumuz çalışmaların meyvelerini alıyor olmak bizleri son derece mutlu ediyor.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında 2 altın, 4 gümüş ve 9 bronz madalya kazanan özel sporcularımızın gözlerinden öpüyorum. Özel Sporcularımıza emek veren, başta antrenörlerimizi, ailelerimizi, teknik kurul üyelerimizi ve emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.