Anasayfa / Haberler / O KUPA TÜRKİYE’YE GELECEK !

O KUPA TÜRKİYE’YE GELECEK !

ÖZEL SPORCULAR DOWN BASKETBOL MİLLİ TAKIMI İTALYA’YI 14- 10 YENEREK 2’DE 2 YAPTI.

İtalya’nın Ferrara Şehrinde devam eden Özel Sporcular Down Sendromu Avrupa Oyunlarında, bugün yapılan Basketbol branşı sabah seansı müsabakalarında Portekiz’i 32-10 gibi farklı bir skorla yenen Türkiye , öğleden sonra ise ev sahibi İtalya’yı 14-10 yenerek 2’de 2 yaptı.

Antrenör Ufuk Bulut yönetiminde sahaya çıkan özel sporcular down basketbol milli takımı, idareci Cem Elibol, sporcular Emre Bolluk, Eren Yılmaz, Gökhan Yusuf Işık ,Onur Kurtulmuş , Yunus Emre Karadal ve Hasan Gökhan Kotan’dan oluşuyor.

Oyunların ikinci müsabakasına farklı Portekiz galibiyetinin morali ile başlayan Milli Takımımız, zorlu geçen müsabaka sonrası ev sahibi İtalya’yı 14-10 yenmeyi başardı.

Müsabakaları yerinde takip eden Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada, Özel Sporcular down Basketbol Takımız Avrupa Oyunlarına çok iyi başladı, ilk maçında Portekizi 32-10 gibi çok farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı. Oyunların ikinci maçında ise ev sahibi İtalya’yı 14-10 yenerek 2’de 2 yaparak Avrupa Şampiyonluğu yolunda büyük avantaj yakaladı.

O KUPA TÜRKİYE’YE GELECEK !

Down Basketbol Milli Takımımız inanmış bir şekilde mücadele ediyor, özel sporcularımız söz verdiler, “Avrupa Oyunları Şampiyonluk Kupasını “ Türkiye’ye, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a götüreceğiz dediler, sporcularıma inanıyorum, bende diyorum ki “O Kupa, O Madalyalar “Türkiye’ye gelecek İnşallah ’dedi.

Down Avrupa Oyunları Atletizm, Futsal , Judo, masa tenisi ve yüzme müsabakaları ile devam ediyor.
#EUROTRİGAMES #ÖzelÇocuklar #BizimÇocuklar #Özelsporcular #İtalya #Ferrara #tossfed #talhaahmeterdem #down #judo #atletizm #basketbol #futsal #masatenisi #yüzme #suds #virtüs #paralimpik
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu