Anasayfa / Haberler / ÖZEL MİLLİLERİMİZDEN MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR !!!

ÖZEL MİLLİLERİMİZDEN MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR !!!

Özel Sporcularımız Topaloğlu İkinci Dünya Şampiyonluğuna ulaştı.

Portekiz’in Madeira Adasında devam eden Down Sendromlular Dünya Şampiyonasında İkinci gün Piste çıkan Ali Topaloğlu 100 Metre’de 15,20 Derecesi ile Dünya Şampiyonu olurken Finlandiya’dan Jani Toyryla 16,68 İkinci Güney Afrika’dan Hannes- Walt Klerk 16,96 derecesi ile Üçüncü oldu. Ali topaloğlu birinci gün ise Gülle atma dünya şampiyonu , Disk Atma dalında ise 25:77 İkinci oldu.

DİLARA ÇEVİK DÜNYA ŞAMPİYONU

Şampiyonada Ülkemizi temsil eden Dilara Çevik 1.Gün Disk atma dalında 13,88 metre deresi ile dünya şampiyonu olurken , Gülle Atmada ise 4,55 metre derecesi ile Üçüncü oldu.Dilara Çevik İkinci gün ise; 400 metre koşu : 2:04:08 dk derecesi ile Üçüncü , 100 metrede koşu; Dilara Çevik 22:11 Saniye ile Üçüncü oldu.

MERVE UZUN DÜNYA 3.LÜĞÜ GETİRDİ.

Şampiyonada İkinci gün yarışan Merve Uzun ise uzun 2,96 Derecesi ile Dünya Üçüncüsü oldu .

MADALYALARDA SÖZ SAHİBİ ÖZEL MİLLERİMİZ

İkinci gün yarışları sonunda Türk Milli Takımımız Atletizm branşında 3 Altın, 1 Gümüş ve 4 Bronz Madalya kazanırken , Masa Tenisi branşında ise Kadınlarda takım halinde Dünya İkincisi olurken , Çift Erkeklerde ise Takım halinde Dünya Üçüncüsü oldular. Şampiyonada İkinci gün sonunda Türkiye 3 Altın , 3 Gümüş, 6 Bronz Madalya kazanmış oldu.

MİLLİLERİMİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM

Müsabakaların sonunda bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın ; Portekiz’in Madeira adasında devam eden Down Sendromlu Özel Sporcular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında Ali Topaloğlu 2 Altın ,1 Gümüş , Dilara Çevik 1 Altın, 3 Bronz, Merve Uzun 1 Bronz , Masa Tenisinde Merve Peker ve Benay Balcı 2 Gümüş, Erkeklerde Erman Çetiner ve Enes Yılmaz ise 2 Bronz Madalya kazanarak Türk Milletinin göğsünü kabarttılar.

Sporcularımızı ve Sporcularımıza emek veren başta aileleri olmak üzere antrenörlerimizi ve kulüp yöneticilerimize tebrik ediyorum, Özel Sporcularımıza her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Bakan Yardmcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya , emeği geçen tüm yöneticilerimize ve özel sporcular ailemize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.