Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR 1.BÖLGE YÜZME ŞAMPİYONASI BAŞLADI

ÖZEL SPORCULAR 1.BÖLGE YÜZME ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan Halkbank’ın resmi sponsorluğunu üstlendiği Özel Sporcular 1.Bölge Yüzme Şampiyonası, Alanya’da başladı.

Alanya’da düzenlenen şampiyonaya Federasyon Başkanımız Birol Aydın, Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkanlardan Efkan Korkmaz,Ensar Kurt,Osman Akdemir,Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çavuşoğlu, Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve spor kulüplerimizin temsilcileri katıldı.

2020 YILINDA HEDEF TOKYO OYUNLARI

Şampiyona açılış konuşmasını Federasyon Başkanı Birol Aydın, yapar iken konuşmasında;
“Özel sporcuların spor uğraşlarında desteklenmeleri onları bu yarışta güçlendiriyor. Özel sporcuları desteklemek ve başarılarını takdir etmek için çıktığımız bu yolda hedefimiz 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları. Resmi sponsorumuz Halkbank’ın başından beri organizasyonumuza göstermiş olduğu ilgi ve destekler için başta Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu’na ve tüm Halkbank ailesine teşekkürü bir borç biliriz. Özel sporcularımızın başarılarına ve mutluluklarına ortak olmak için herkesi şampiyonamızı izlemeye davet ediyorum. Şampiyonada yarışacak tüm sporcularımıza canı gönülden başarılar diliyorum.”dedi

TÜM SPORCULARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM.

Zihinsel ve bedensel farklılıkların, bireylerin eğitim, iş ve spor hayatına katılımının önünde bir engel teşkil etmemesi gerektiğini vurgulayan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu ise yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:
“Sporun herkesi birleştirme ve tek yürek yapma gücüne bugün burada bir kez daha şahit oluyoruz. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen bu organizasyon, özel sporcuları bir araya getirmesi nedeniyle büyük önem taşıyor. Zihinsel ve bedensel farklılıklara sahip gençlerimiz, farklılıkların doğru yönlendirilmesiyle neler başarabileceklerini gösteriyor. Azimli ve çalışkan gençlerimizi desteklemek bizim için bir görev. Halkın bankası olarak, halkın çocuklarını cesaretlendirmeyi ve kucaklamayı sürdüreceğiz. Sporcularımızın hepsine müsabakalarda başarılar dilerim”dedi.