Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR ATLETİZM MİLLİ TAKIMI DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

ÖZEL SPORCULAR ATLETİZM MİLLİ TAKIMI DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

 

Fransa’nın Val De Reuil Şehrinde sona eren 2018 İNAS Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında Türk Milli Takımından Muhsine GEZER 1500 Metrede 1.inci , 800 metrede ise 2.inci olurken , Esra BAYRAK 60 Metre de 1.’inci, Yüksek Atlamada 3.’üncü , Sevim DEMİRCAN 400 Metre de 1.’inci , Onur KOPUZLU Üçadım Atlamada 3.’üncü ve Yasemin KESKİNSOY 400 Metre de 3.’üncü oldu .

Kafile Başkanlığını Ensar KURT’un yaptığı Türk Milli Takımında Antrenörler Aytunç GÖZ, Arif DEMİR ve Deniz ERENOĞLU Sporcular ise Esra BAYRAK, Muhsine GEZER, Yasemin KESKİNSOY, Mihriban KAYA, Sevim DEMİRCAN ve Onur KOPUZLU’dan oluştu.

TÜRKİYE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

2018 İNAS ( Özel Sporcular) Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında Türk Milli Takımı Bayanlarda bir ilki başararak Portekiz ve Fransa’nın ardından Takım halinde Dünya Üçüncüsü olarak Kupayı Ülkemize getirdiler.

FRANSA’DA TÜRKLER BİZİ YANLIZ BIRAKMADI .

Şampiyona sonrası bir açıklama yapan Kafile Başkanı Ensar KURT ; Fransa’ya ayak bastığımızdan beri bizleri yalnız bırakmayan Paris Başkonsolosumuz Barış .TANTEKİN’e, ASS Kültürel Türk Luviye Derneği Başkanı Ahmet BUDAK’a ve Türk Vatandaşlarımıza teşekkür ederiz,

MADALYALARIMIZI VE KUPAMIZI AFRİNDEKİ MEHMETÇİKLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ.

Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol AYDIN ise yaptığı açıklamada Madalyalarımızı ve KUPAMIZI Mehmetçiklerimize , Kahraman Şehitlerimize , ailelerine ve Ülkemize armağan ediyoruz. Bize her zaman destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a , Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK’a Şükran’larımızı sunuyoruz , Şampiyonada Madalya kazanan sporcularımızı, antrenörlerimizi, Yöneticilerimizi tebrik ediyorum dedi. Şampiyonayı 3 altın , 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile tamamlayan Özel Sporcular Atletizm Milli Takımımız 5 Mart Pazartesi 16:00 gibi İstanbul Atatürk Havalimanında olacaklar.