Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR DOWN BASKETBOL MİLLİ TAKIMI PORTEKİZİ 32- 10 YENDİ

ÖZEL SPORCULAR DOWN BASKETBOL MİLLİ TAKIMI PORTEKİZİ 32- 10 YENDİ

İtalya’nın Ferrara Şehrinde devam eden Özel Sporcular Down Sendromu Avrupa Oyunlarında, bugün yapılan Basketbol branşı müsabakalarında Türkiye – Portekiz’i 32-10 gibi farklı bir skorla yenerek Avrupa Oyunlarına iyi bir başlangıç yaptı.
Antrenör Ufuk BULUT yönetiminde sahaya çıkan Özel Sporcular Down Basketbol Milli Takımı, İdareci Cem ELİBOL, sporcular Emre BOLLUK, Eren YILMAZ, Gökhan Yusuf IŞIK ,Onur KURTULMUŞ , Yunus Emre KARADAL ve Hasan Gökhan KOTAN’dan oluşuyor.
Müsabakaya oldukça istekli başlayan Millilerimiz, ilk devreyi 12-1, ikinci devreyi, 25, 4, 3. Devreyi 34-7 ve 4. devreyi 32- 10 gibi üstün bir skorla kazanmayı başardılar.
Milli Takımımızda sayıları, Eren YILMAZ 14 sayı ile rekora giderken, 8 sayı Hasan Gökhan KOTAN, 6 sayı Yunus Emre KARADAL ve 4 sayı Onur KURTULMUŞ attı.
Kaptan Hasan Gökhan KOTAN yaptığı açıklamada; Avrupa Şampiyonasına çok iyi başladık, çok çalıştık, amacımız Şampiyon olup, Şampiyonluk Kupasını Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharem KASAPOĞLU’na ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a götürmek’dedi.
FUTSAL MİLLİ TAKIMIMIZA SON DAKİKA ÇELMESİ!
Down Avrupa Oyunlarında bugün yapılan Futsal müsabakalarında Türkiye – Ev sahibi İtalya ile 6-6 berabere kaldı.
Müsabakanın bitimine son 6 Saniye kala 6-5 önde giren Türkiye , İtalyan hakemin yanlı tutumu ile vermiş olduğu son saniye penaltısı ile müsabakadan 6-6 berabere ayrıldı.
Teknik Direktörlüğünü İbrahim ACAR’ın yaptığı Türk Futsal Milli Takımında; Antrenörler Uğur ARI, İlyas SARI ve Hüseyin DAĞDELEN, Futsalcılar , Birkan DİKİCİ, Caner EKİN, Furkan ÖZDEMİR, Hami HALDIZ, Hüseyin DİNÇ, Mehmet Anıl KOÇAK, Mert URUK, Oğulcan Batun ÖZTÜRK, Resul ORAKÇI ,Tahra KAVİS ve Volkan YAVUZASLAN’dan oluşuyor.
Müsabakada Türkiye adına golleri; Anıl , Birkan ve Hami 1’er gol, Resul 3 gol atarak Ülkemize oyunların ilk puanını kazandırmış oldular.
Avrupa Oyunlarını İtalya’da takip eden Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada; Avrupa Oyunlarında kazandığımız madalyalar , galip geldiğimiz müsabakalarda gösteriyor ki, pandemiye rağmen hazırlığımızı iyi yapmışız, teknik kurullarımız doğru kamp planlaması yapmış, böylesine büyük bir spor organizasyonuna Türkiye olarak 6 branşta 65 kişilik bir kafile ile katılıyoruz.
Burada özel sporcularımızı izlerken gurur duyuyorum, karşınızda tüm engelleri aşmış, Avrupa ve Dünya Şampiyonu özel sporcularımız var, Türk Milletinden isteğimiz Özel Sporcular Down Milli Takımlarımızı yakından takip etsinler, İnşallah bugün başlayan diğer branşlarımız ile Rekor Sayıda madalya ile Ülkemize döneceğiz. Çok çalıştık, çok iyi hazırlandık .
Son 18 yılda engellerini aşmış bir Türkiye , bir Özel Sporcular camiası var, bizleri yakından takip edip, destekleyen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na emeği ve desteği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.
Down Avrupa Oyunları Atletizm, Judo, masa tenisi ve yüzme müsabakaları ile devam ediyor.
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu