Anasayfa / Haberler / Özel Sporcular Down Sendrom Basketbol Milli Takımı Dünya Şampiyonası Hazırlık Kampı Başladı.

Özel Sporcular Down Sendrom Basketbol Milli Takımı Dünya Şampiyonası Hazırlık Kampı Başladı.

29 Eylül – 4 Ekim 2022 tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenecek olan SU-DS IBA21 Basketbol Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Özel Sporcular Down Sendrom Milli Takımımız Eskişehirde kampa girdi.
Sabiha Gökçen Meslek Lisesi Spor Salonunda günde çift idman ile çalışmalarına devam eden Milli Takım Kafilimiz de isimler ; Milli Takım Baş Antrenörü Ufuk Bulut, Milli Takım Antrenörleri Osman Yiğenoğlu, Ali İhsan Küçük, Demet Karadağ, Milli Sporcular ; Eren Yılmaz, Yunus Emre Karadal,Onur Kurtulmuş, Onur Korkmaz, Emre Bolluk ve Yusuf Gökhan Işık’dan oluşuyor.
Hedefimiz Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Kürsüde Görmek.
Gerçekleşen kamp çalışmaları öncesi Milli Takıma başarılar dileyen Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada “ Milli Sporcularımızın azmi ve başarısı ortada İtalya’da Avrupa 2.liği ile taçlandırdığımız başarımızı Dünya Şampiyonasında zirvede tamamlamak istiyoruz bu başarabilecek güçteyiz Teknik Heyet ve Sporcularımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Sponsorlarımıza Teşekkür Ediyoruz
Eskişehir ilinde gerçekleşen Down Sendrom Basketbol Milli Takımımıza sponsor olan ve destek veren Eskişehir Sanayi Odası , Selka Prefabrik A.Ş.
TEİ Tusaş Motor Sanayi A.Ş., Eska Spor Külübü ve Eskişehir Bahçelievler Birsen Kebap’a desteklerinden dolayı Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Ailemiz adına teşekkür ediyoruz.
Milli Takım Kamp çalışmaları 30 Mayıs Pazar günü sona erecektir.