Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR OKUL SPORLARINDA “BİZDE VARIZ”

ÖZEL SPORCULAR OKUL SPORLARINDA “BİZDE VARIZ”

Federasyonumuzun girişimleriyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Okul Sporları yarışmalarına , Özel Eğitim Okullarımız ve Özel Sınıfı olan Tüm Okullarımız, Özel Sporcularıyla katılabilecektir.

2015-2016 Eğitim –Öğretim Yılında 25 Pilot İlde ,2016-2017 yılında 80 ilde uygulamaya geçerek hayat bulacak bu büyük adım, Paralimpik Branşlarda ( Masa tenisi, atletizm ve yüzme) yarışmalara katılmaya imkan sunmuştur.

“BİZDE VARIZ” sloganıyla yola çıkan Özel Sporcular Başkanı Sayın Birol AYDIN, bir engeli daha ortadan kaldırarak, sporla yaşama yeniden bağlanan öğrencilerin , okullarında da başarılı olmaları ve kendilerini göstermeleri açısından Okul Sporlarına katılımın gerektiğini ve önemini vurguladı.

Başkan Birol AYDIN ,Özel Çocuklarımıza destek ve imkan verildiği taktirde neler başarabildiklerini , elde ettikleri başarılarla gördük.
Bizler Özel Sporcular Ailesi ve Özel Sporcular olarak yaşama sevinciyle hayata sarılarak azim ve şevkle başarıdan başarıya koşuyoruz. Ülkemizin tüm spor alanlarında olduğu gibi Paralimpik Oyunlarda da adını tüm Dünya’ya başarıyla duyuracağımıza inanıyorum.

Engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli, okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya, sportif şampiyonluklar yaşamaya, rekorlar kırmaya mani olarak görülmemelidir.

Yaşama dezavantajlı olarak başlayıp, kendisinin özel ve önemli olduğunun farkına varıp, her şeye rağmen hayata devam eden ve durumunu kendisine engel olarak görmeyen tüm Özel Çocuklarımızın Okul Sporlarında da başarıya ulaşacağından şüphem yoktur.

Özel Sporculara sahip tüm okullarımızın, bulundukları yerlerde ki Gençlik ve Spor Müdürlükleri Okul Sporları Bölümüyle irtibata geçerek yarışmalara katılmaları bu bağlamda büyük önem arz ediyor. Tüm Özel Eğitime Gönül veren arkadaşlarımızın ve eğitimcilerimizin Okul Sporlarına Katılımın rica ederim.

Başkan Birol AYDIN