Anasayfa / Haberler / Özel Sporcular Para Yüzme Milli Takımı İtalya’ya Gitti.

Özel Sporcular Para Yüzme Milli Takımı İtalya’ya Gitti.

2024 Paris Paralimpik Oyunları hazırlıklarını sürdüren Özel Sporcular Para Yüzme Milli Takım Kafilesi , 7-14 Mart 2022 tarihlerinde İtalya2nın / Lignano Şehrinde yapılacak olan “2022 IPC Yüzme Lignano Turnuvasına (Para Swiming World Series Lignano Sabbiadora 2022 ) katılmak üzere bu sabah THY ile İtalya’ya hareket etti.
Kafile Başkanlığını Fırat Aslanbaş’ın yaptığı Milli Takım şu isimlerden oluşuyor, Mahmut Yanık, İdareci, Gare Kurubaş, Cenk Utkuoğlu Milli Takım Antrenörleri, Ahmet Mintaz, Deniz Şevin Şentuna, Doruk Davran, Hikmet Cem Sezgin , Mert Aslan , Seçil Açıkgöz, Veysi TURAN Milli Takım Sporcuları, Bülent Demirbaş, Serap Demirci Elibol, Mustafa Şahin, M.Fuat Davran, Fatih Aslantepe, Milli Takım Antrenörleri ve Refakatçi olarak kafilede yer aldılar.
Başkan Birol Aydın, Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına Para Yüzme branşında katılım sağlamak ve başarılı sonuçlar almaktır. Para Atletizm de olduğu gibi Para Masa Tenisi ve Para Yüzme branşlarında da bir ilki başarmak istiyoruz. Sporcularımıza ve Kafilemize başarılar diliyorum’dedi.