Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR TARİHİNDE YİNE BİR İLK!

ÖZEL SPORCULAR TARİHİNDE YİNE BİR İLK!

Değerli #TOSSFED Ailemiz;

Ülkemizi başarıyla temsil eden Özel Sporcularımız; Yıllardır katıldıkları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında 1.inci, 2.inci veya 3.üncü olsalar dahi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Ödül Yönetmeliğindeki Ülke sayısı sınırlamasından dolayı Ödül alamıyorlardı.

Bakanlık Ödül Yönetmeliğinde, Avrupa Şampiyonalarında Ödül alabilmek için en az 10 Ülkenin , Dünya Şampiyonalarında ise en az 20 Ülkenin katılması gerekiyordu.

Federasyon Başkanımız Sayın Birol AYDIN’ın başta Cumhurbaşkanımıza ve Gençlik ve Spor Bakanımıza durumu izah etmesi ve her zaman takipçisi olması sonucu “Ödül Yönetmeliği” değiştirildi.

Değiştirilen “Ödül Yönetmeliğinden” sonra 2019 yılında Avrupa ve Dünya Şampiyonasına katılan ve ilk Üç dereceye giren tüm Özel Sporcularımız VE Milli Takım Antrenörlerimiz Gençlik ve Spor Bakanlığımızın “Ödül Yönetmeliği” hükümlerince Ödüllendirildi.

BAŞKAN BİROL AYDIN; “ŞAMPİYONLARIMIZ ALIN TERLERİNİN KARŞILIĞINI ALIYORLAR”.

Federasyon Başkanımız Birol AYDIN yaptığı açıklamada ;” Özel Sporcularımız eski Ödül Yönetmeliğinin mağduru oluyorlardı. Avrupa ve Dünya Şampiyonasında Ülkemizi başarı ile temsil etmelerine rağmen hak ettikleri ödülleri alamıyorlardı.

Federasyon olarak konuyu Devlet Büyüklerimize her görüşmemizde ilettik, Allaha Şükürler olsun ki bugün itibari ile 2019 yılında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ilk Üç dereceye giren sporcu ve antrenörlerimizin Ödülleri hesaplarına yatırıldı.

Bugün çok mutluyum, Ülke olarak geçtiğimiz Salgın hastalık sürecinde Ödülleri hesabına yatırılan Özel Sporcularımız beni arayarak teşekkür ediyorlar, bize dua ediyorlar, ne mutlu bize özel sporcularımızın dualarına girebiliyoruz, bizim için en büyük servet budur.

2019 VE 2020 YILINDA KİMSEYE BORCUMUZ YOK

Başkan Birol AYDIN; Federasyon olarak 2019 yılı başta olmak üzere , Ocak, Şubat ve Mart 2020 tarihleri dahil şuan itibari ile hiçbir kişiye, kulübe veya kuruma bir kuruş borcumuz yok. Özel Sporcularımız için gece / gündüz çalışmaya, sponsorlar bulmaya devam ediyoruz.

ÖZEL SPORCULARIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Federasyon Başkanı Birol AYDIN; 2013 yılından bu yana bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na, TMPK ve TESYEV Başkanı Sayın Yavuz KOCAÖMER’e, TFF’ye, TURKCELL, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza, Spor Genel Müdürlüğümüze, Halkbank’a, THY’na, Valiliklerimize, Belediyelerimize ve Ana Sponsorumuz “EMİNEVİM GRUP’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiyenin Parlayan Yıldızı “Özel Sporcularımıza” hizmet etmek için durmak yok çalışmaya devam, durmak yok, yola devam.

2020 YILI SPOR FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ.

Başkan Birol AYDIN; Tüm Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeni ile ara verdiğimiz 2020 yılı Spor faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz, Federasyon olarak tüm faaliyetlerimizi planladık, hazır bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile istişare halindeyiz, salgın riski atlatılır, atlatılmaz Spor Faaliyetlerimize kaldığımız yerden son sürat devam edeceğiz ’dedi.