Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE CİMNASTİK ŞAMPİYONASI AÇILIŞI YAPILDI

ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE CİMNASTİK ŞAMPİYONASI AÇILIŞI YAPILDI

ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE CİMNASTİK ŞAMPİYONASI AÇILIŞI YAPILDI.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Cimnastik Türkiye Şampiyonası açılışı izmir ilimizde yapıldı.

Şampiyonaya açılışına Federasyon Başkanı Birol Aydın, Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Aydın Koç, İzmir il temsilcisi Levent Şen, Milli Takımlar Sorumlusu Akın Üstün ve 81 il genelinden 78 spor kulübü 123 Özel Sporu 78 Antrenör İdareci ve Özel Sporcu Aileleri katıldı.

Şampiyona açılış konuşmasını Federasyon Başkanı Birol Aydın yapar iken konuşmasında; Türkiye Cimnastik Şampiyonası için İzmir ilimize gelen tüm kulüp ve Özel Sporcular Ailelerine hoş geldiniz dileklerinde bulundu.

Başkan Birol Aydın sözlerine ; Geçmiş yıllarda Cimnastik branşımıza sadece 45 sporcu katılır iken bugün İzmirde 123 sporcu ile devam etmekteyiz amacımız bir sonraki yıllarda bu sayıyı daha fazlaya çıkartarak kapılı kapılar ardında olan tüm kardeşlerimizi spor ile tanıştırmak dedi.

MİLLİ TAKIM OLUŞTURDU HEDEF HER ZAMAN İLK OLMAK

Başkan Birol Aydın Cimnastik branşında Özel Sporcular olarak bir ilki gerçekleştirerek gecen yıl kurduğumuz Milli Takımımız İtalya’da İlk Şampiyonasında Avrupa 4. lüğü ile dönmüş ve bizleri onure etmişti.Şimdi ise amacımız oluşturduğumuz ekip arkadaşlarımız ile başarı sağlayan sporcularımızı Milli Takımımıza almak ve her zaman hedefimiz olan Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında başarı yakalamaktır dedi.

Başkan Birol Aydın beraberliğinde Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Aydın Koç gün içerisinde yapılan müsabakada derece elde eden sporculara madalyalarını taktim etti.