Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULARDA TARİHİ GURUR

ÖZEL SPORCULARDA TARİHİ GURUR

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan Masa Tenisi 1 ve 2. Bölge Şampiyonası Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen açılış ile yapıldı.

DSC_0626

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Kemer Limra Limak otelde düzenlenen şampiyonanın açılışına Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın,Kemer Kaymakamı, Gençlik Spor İl Müdürleri İş adamları ve İl temsilcileri katıldı.

DSC_0648

DURMAK YOK ÖZEL MÜCADELEYE DEVAM

Şampiyona açılış konuşmasını Federasyon Başkanımız Birol AYDIN yapar iken konuşmasında, Şampiyona için aramızda bulunan Sayın Bakan Yardımcım Abdürrahim BOYNUKALINA ve protokole hoş geldiniz dileklerinde bulundu. Başkan Birol AYDIN sözlerine Federasyon olarak son 4 yıl içerisinde büyük başarılar kaydettiğini dile getirir iken 81 ilde İl temsilcilerimizin bulunduğunu ifade ederek, 17 bin lisanslı sporcusu ve 420 spor kulübü ile Türkiye’nin en büyük spor federasyonları arasında yer aldığını söyledi. Her gecen gün büyük bir Aile olma yolunda ilerlemenin haklı gururunu yaşandığını dile getiren Başkan Durmak Yok Özel Mücadeleye devam dedi.

Başkan Birol AYDIN sözlerine bizlerden hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’a Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLUNA ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a şahsım ve federasyonumuz adına sizlerin huzurunda şükranlarımı sunar teşekkür ederim dedi.

DSC_0666

CENNET SİZ ANNELERİN AYAKLARIN ALTINDA ELİ ÖPÜLESİ GÜZEL İNSANLAR.

Masa Tenisi Şampiyonası için Özel Sporcuların davetini kırmayarak Şampiyona açılışına gelen Bakan Yardımcımız Abdürrahim BOYNUKALIN ise yapmış olduğu açıklamasında, Engelli bireylerin son yıllarda altın çağını yaşadıklarını belirterek , “Eğitim, sağlık, evde bakım ve spor hizmetlerinde tüm engelleri kaldırmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız dedi.

Özel Sporcular ile bir arada olmaktan mutluluğunu dile getiren BOYNUKALIN siz Özel Bireylere imkan verildiğinde neler yapabileceğinize bir kez daha şahit olduk, bizler kadar sizlere inanan Ailelerinize özellikle Annelere teşekkür ediyorum ”Cennet siz Annelerimizin ayakları altındadır eli öpülesi güzel insanların dedi.

Çalışmalarından dolayı Federasyon Başkanımız ve Yönetim Kuruluna teşekkür eden BOYNUKALIN Özel Sporcularımız bizler için daima Özeldir ve elimizden gelen imkanları sunmaya hazırız ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, olmak üzere Engelleri bireyler için tüm imkanları sunan, Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

DSC_0690

GÜNEŞ’DEN İSTİKLAL MARŞI

Açılış konuşmalarının ardından Down sendromlu Özel Sporcumuz 17 yaşındaki Güneş AKYOL İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuyarak katılımcılardan büyük alkış aldı.

DSC_0748

EN ÖZEL DANS BOYNUKALIN İLE.

Bayan Özel sporcularla dans edip onlarla masa tenisi oynayan BOYNUKALIN, engelli çocuklarla yakından ilgilendi. çocuklardan biri BOYNUKALIN’a kendi yaptığı Osmanlı arması işlemeli bir tablo hediye etti.

DSC_0796

ANTALYA ZİCEV İLE BATERİ ŞOV

Daha sonra Zihinsel Yetersiz çocuklar Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİçEV) Antalya Şubesi özel çocukları çıktı. Engelli çocuklar, şef Feridun METE öncülüğünde çaldıkları enstrümanlarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Bakan Yardımcısı BOYNUKALIN ve Başkan Birol AYDIN nın da sahneye çıkarak, Özel Sporcular ile bateri çalarak renkli görüntüler oluşturdu.