Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULARDAN İKİ REKOR, İKİ MADALYA VE İKİ PARALİMPİK A BARAJI KOTASI

ÖZEL SPORCULARDAN İKİ REKOR, İKİ MADALYA VE İKİ PARALİMPİK A BARAJI KOTASI

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Şehrinde başlayan, Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Gran Prix’ine katılan Türkiye Paralimpik Atletizm Milli Takımı Sporcularından , Özel Sporcu Mihriban Korkmaz ve Eda Yıldırım bugün yapılan Gülle Atma müsabakalarında iki Türkiye Rekoru, İki Madalya ve iki 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları A Barajını geçme başarısı gösterdiler.

Dubai Dünya Grand Prix’de  bugün Piste Çıkan Özel Sporcularımızdan Mihriban KORKMAZ 12,89’luk derecesi ile 1’inci olarak Altın Madalyayı Ülkemize kazandırırken, Eda YILDIRIM ise 12:19’luk derecesi ile 2.’inci olarak Ülkemize Gümüş Madalya kazandırmış oldu.

BAŞKAN BİROL AYDIN; ÖZEL SPORCULAR DÜNYA’NIN PARLAYAN YILDIZI

Dubai’de Millilerimizi yalnız bırakmayan ve yarışları yerinde takip edip, Özel Sporcularımıza destek olan TÖSSFED Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada; “ Özel Sporcularımız Türkiye’nin Parlayan yıldızı idiler, Bu rekorlar, madalyalar ile artık “ Dünya’nın Parlayan Yıldızı oldular.” Çok genç bir Atletizm Milli Takımı kadromuz var, yaklaşık bir yıldır Covid-19’a rağmen çalışmalarımız zor şartlarda sürdürüyorduk, Antrenörlerimiz ve Sporcularımız çok emek verdi, bizler ise her zaman maddi ve manevi olarak onlara destek olduk, kamplar açıp en iyi şekilde hazırlıklarımızı sürdürdük. Biz İnandık ve başardık, madalyaların arkası gelecek ’dedi.

Başkan Birol AYDIN; Özel Sporcularımızdan desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na, TMPK Başkanı Sayın Yavuz KOCAÖMER’e, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN’a ve ekibine , Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin BOZGEYİK’e, Sponsorlarımız TESYEV’e,  EMİNEVİM’e ve bize her zaman inanan Özel Sporcular Ailemize  ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.

MADALYALARINI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VE MEHMETÇİKLERİMİZE ARMAĞAN ETTİLER.

Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Gran Prix Gülle Atma stilinde Altın Madalya kazanan Mihriban KORKMAZ ve Gümüş Madalya kazanan Eda YILDIRIM, yaptıkları açıklamada ; Madalyalarını COVİD-19 ile mücadele eden Sağlık Çalışanlarına ve Güvenlik Kuvvetlerimize armağan ediyoruz, ayrıca bize inanan Federasyon Başkanımız Birol AYDIN’a , Antrenörlerimiz Aytunç GÖZ, Sevda KALKAN  ve Sinem YILDIRIM’a ayrı ayrı teşekkür ediyoruz’ dediler.

Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Gran Prix yarın yapılacak olan müsabakalar ile devam edecek olup, 13 Şubat Cumartesi sona erecek.