Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULARIMIZ CUMHURİYET KOŞUSUNDA

ÖZEL SPORCULARIMIZ CUMHURİYET KOŞUSUNDA

Federasyon Başkanımız Birol Aydın ve Milli Takım Sporcularımız, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı farkın dalık koşusunda yer aldılar.

“ENGELLİ SPORCULARIMIZ VE ARKADAŞLARIMIZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 29 Ekim Farkındalık Maratonu final etabında yaptığı açıklamada “Engelli sporcularımız, engelli arkadaşlarımız bizler için çok önemli ve değerli. Sporu herkes için erişilebilir kılma yolunda 18 yıldır Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çalıştığımız gibi bundan sonraki süreçte de sporun birleştiren ve kaynaştıran engel tanımayan ruhunu daha da arttıracağız.” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Engelsiz bir dünya için biz de varız” sloganıyla ilk kez düzenlenen 29 Ekim Farkındalık Koşusu sona erdi.

Farklı engel gruplarından gençlerin katılımıyla 27 Ekim Pazar sabahı İstanbul’dan başlayan, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’dan geçen bayrak yarışı formatındaki 450 kilometre uzunluğundaki koşu, Ankara’da tamamlandı.

Organizasyonun son bölümüne, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı. Bakan Kasapoğlu, Belpa Buz Pateni Sarayı’nda buluştuğu sporcularla Anıttepe Yaşam Boyu Koşu Parkuru’na kadar yürüdü.