Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULARIMIZ MASA TENİSİNDE AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

ÖZEL SPORCULARIMIZ MASA TENİSİNDE AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Özel sporcularımız Ebru Acer ve Sümeyra Türk ITTF-PTT Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olarak Kadınlar Takımlar Özel Sporcular branşında bir ilki başardılar.

Fransa ve Polonya yenerek finale yükselen millilerimiz , Finalde Rusya ile karşılaşılaştı, karşılaşmayı 3-1 kaybeden Özel Sporcularımız tarihinde bir ilki başararak Avrupa 2.liği kazandı.

Şampiyonada Ebru Acer Kadınlar Ferdi yarışlarındada 2. Olarak Ülkemize ilk Gümüş madalyayı kazandırmıştı .
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanımız Birol Aydın, “Özel sporcumuz Ebru Acer ve Sümeyra Türk’ü tebrik ediyorum dedi.

Başkan Birol Aydın “Avrupa Şampiyonası’nda tarih yazarak Rakiplerini farklı skorlar ile yenen Ebru Acer, 2000 yılında kurulan Özel Sporcular Spor Federasyonu’muzun tarihinde bir ilki başararak ‘Özel Sporcular Kadınlar Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda’ finale yükselme başarısı gösteren ilk sporcumuz oldu, Finaldede Rus rakibi karşısında çok iyi mücadele etti, genç yaşına rağmen ikinci olmayı başardı kendisini tebrik ediyorum. dedi.

Ayrıca Kadınlar Takım yarışmasında yine bir ilki başardılar. Bize bu gururu yaşatan Özel Sporcularımız Ebru Acer ve Sümeyra Türk’ü, Antrenörlerimiz Mesut Kuşgöz , Sedef Kuşgöz ve Derya Tuncay’ı ve Kafile Başkanımız Av.Abdullah Polat’ı ayrı ayrı tebrik ediyorum’dedi.

Federasyon Başkanımız Birol Aydın, paralimpik branşlara yaptıkları yatırımların madalyalara dönüşmesinin kendilerini gururlandırdığını da vurguladı.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar