Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULARIMIZDAN DÖRT ALTIN MADALYA

ÖZEL SPORCULARIMIZDAN DÖRT ALTIN MADALYA

Fransa’da düzenlenen VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın ikinci gününde özel sporcu Esra Bayrak Uzun Atlamada 5.49 m derecesi ile Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya Kazanırken 60 metrede ise derecesi ile Avrupa Şampiyonu olarak ikinci altın madalyasını elde etti.
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun açıklamasına göre, VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, Fransa’nın Nantes kentinde yapılan müsabakalarla devam ediyor.
Esra Bayrak Avrupa Şampiyonasında İki Altın Madalya
Milli sporcu Esra Bayrak Uzun Atlamada Altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Esra Bayrak 5.49’luk atlayışı ile Tokyo Paralimpik Oyunları sıralamasında ilk 5. Sıraya yükseldi . Esra Bayrak günün ikinci yarışı olan 60 Metrede ise 8.13’lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olarak ikinci altın madalyasını kazandı . Bayrak bu sonuçlar ile dördüncü kez 60 Metrede Avrupa Salon Şampiyonu olarak bir rekora imza attı .
Özel Sporcu Edanur Akın’dan Altın Madalya
•Özel Sporcu Edanur Akın ise 3000 Metre yürüyüş’de 24.16,23’lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olurken , 60 Metrede 9.05’lik derecesi ile Avrupa Dördüncüsü oldu .
Kadınlar 4 x 200 Metre Bayrak yarışında Altın Madalya Türkiye’nin oldu
•VİRTÜS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında 4 X 200 Metre Bayrak yarışında Esra Bayrak, Edanur Akın, Fatma Damla Altın ve Muhsine Gezer’den oluşan özel Sporcular Milli Takımımız Fransa ve Ukrayna ‘yı geride bırakarak Avrupa Şampiyonu olup Altın Madalyayı Ülkemize kazandırdılar.
Fatma Damla Altın’dan bir gümüş, bir bronz madalya
•Özel Sporcu Fatma Damla Altın ise 60 Metre Engellide 11.49’luk derecesi ile gümüş madalyanın sahibi olurken, Uzun Atlamada ise 5.04 m derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
Muhsine Gezer’den bir gümüş madalya
•Özel sporcu Muhsine Gezer ise 800 metrede 2.39,03’lük derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu.
•Şampiyonada Erkekler 800 metrede Oğuz Türker 2.05,51’lik derecesi dördüncü , bir diğer mili sporcu Emrah Öztürk ise 2.18,33’lük derecesi ile altıncı sırada yarışı bitirdi.
•Şampiyonada Kadınlar Gülle Atmada Mihriban Korkmaz 11.92 m ile Avrupa dördüncüsü olurken bir diğer sporcumuz Eda Yıldırım 11.71 m derecesi ile Avrupa beşincisi oldu .
Ensar Kurt:”Özel Sporcularımız Madalyalarını Şehitlerimize Armağan ettiler. “
•Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasını yerinde takip eden Milli Takım Kafile Başkanı Ensar Kurt yaptığı açıklamada “ Özel Sporcularımız tarih yazıyorlar, Şampiyonada bugün dört kez İstiklal Marşımızı okuttular, Ne mutlu bizeki İstiklal Marşımızın Kabul ediliş tarihi olan 12 Mart’da Fransada dört kez İstiklal Marşımızı tüm Avrupaya dinlettik , Özel Sporcularımız madalyalarını Aziz Şehitlerimize armağan ettiler ve Kahraman Şehitlerimizi asker selamı ile selamladılar.
özel Sporcularımız, Antrenörlerimiz Aytunç Göz ve Sinem Yıldırım ile gurur duyuyoruz.
Bu büyük başarıdan ve desteklerinden dolayı Federasyon Başkanımız Birol Aydın ve Yönetim Kurumuza teşekkür ediyorum.
Şampiyonada ilk iki günde 5 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 9 madalya kazanmış olduk, özel sporcularımızın madalya almaya devam edeceğine inanıyorum. Özel Sporcularımızın her zaman yanında olan
başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a , Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na , Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baylan’a , Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e TMPK Başkanı Yavuz Kocaömer’e, TESYEV’e , EMİNEVİM’e ve özel Sporcular ailemize ayrı ayrı teşekkür ederiz ‘dedi.
Şampiyona yarın (13 Mart Cumartesi) yapılacak olan müsabakalar ile sona erecek.