Anasayfa / Haberler / Özel Sporcularımızdan Virtüs Dünya Şampiyonasında 20 Madalya.

Özel Sporcularımızdan Virtüs Dünya Şampiyonasında 20 Madalya.

Fransa’nın Montluçon Şehrinde devam eden (Özel Sporcular) VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında bugün yapılan müsabakalarda, Türk Milli Takım Sporcuları 1 Altın, 1 Gümüş ve 2 Bronz Madalya kazandı.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında bugün ;
Deniz Şevin Şentuna :200 Metre Kurbağalama 3;49,44’lük derecesi ile Dünya Şampiyonu,
Doruk Davran :100 Metre Kelebekte 1;05,14’lük derecesi ile Dünya Üçüncüsü,
Seçil Açıkgöz :100 Metre Kelebekte 1;23,05’lik derecesi ile Dünya Üçüncüsü olurken,
Erkekler 4 x 200 Metre Serbest Bayrak Takımından Tarihi Başarı!
Erkekler 4 x 200 Metre Serbest Bayrak Takımı, Ali Şiroğlu, Doruk Davran , Hikmet Cem Sezgin ve Mert Aslan’dan oluşan Türk Milli Takımı 9;06,172lik derecesi ile Dünya İkincisi oldu. Millilerimiz tarihinde ilk defa Ülkemize Dünya İkinciliği Madalyası kazandırmış oldular.
Başkan Birol Aydın Milli Sporcularımız Tarih Yazıyor.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasını takip eden, Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada; “Özel Sporcularımız Fransa’da tarih yazıyor, 13 Aralıktan bu yana 3 Altın, 5 Gümüş ve 12 Bronz Madalya kazanarak , VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında Para Yüzme branşı olarak 20 madalya ile Rekor kırarak , tarihi bir başarı yakaladılar.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında 3 altın, 5 gümüş ve 12 bronz madalya kazanan özel sporcularımızın gözlerinden öpüyorum. Özel Sporcularımıza emek veren, başta antrenörlerimizi, ailelerimizi, teknik kurul üyelerimizi ve emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum.
Özel Sporcularımızın her zaman yanında olan, onları bağrına basan, bize bu yolda her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e ve desteklerini esirgemeyen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. ’dedi.
VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonası bugün yapılacak olan müsabakalar ile devam edecek olup, Şampiyona 18 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan kapanış töreni ile sona erecektir. Özel Sporcular Yüzme Milli Takımımız 18 Aralık Cumartesi akşam yurda döneceklerdir.