Anasayfa / Haberler / PARA ATLET FATMA DAMLA ALTIN DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU…

PARA ATLET FATMA DAMLA ALTIN DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU…

Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde bugün başlayan VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında Özel Sporcumuz Fatma Damla Altın 400 metre Engellide Dünya Şampiyonu olarak Ülkemize ilk Altın Madalyayı kazandırdı.
Fatma Damla Altın bu kategoride Ülkemize ilk altın madalya kazandıran Sporcu oldu.

Dünya Para Atletizm Şampiyonasında bugün piste çıkan ve madalya kazanan özel sporcularımız ise şöyle;
• Fatma Damla ALTIN; Kadınlar 400 Metre Engelli Altın Madalya ile Dünya Şampiyonu,
•Mihriban KORKMAZ ; Kadınlar Gülle Atmada Gümüş Madalya ile Dünya İkincisi,
•Eda YILDIRIM ; Kadınlar Gülle Atmada Bronz Madalya a ile Dünya Üçüncüsü,
• Edanur AKIN ; Kadınlar Üç Adım Atlamada Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü,
• Oğuz TÜRKER; Erkekler 1500 metrede Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü,
• Alper KILINÇ; Erkekler 5000 metre yürüyüşte Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü,

BAŞKANI BİROL AYDIN “DÜNYANIN ZİRVESİNDEYİZ”
VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında alınan madalyaları değerlendiren Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada ” Özel Sporcularımız Fatma Damla ALTIN Şampiyonada 1.inci olarak İstiklal Marşımızı tüm Dünyaya dinletti, Bayrağımızı en üstte göndere çektirdi. Avrupa ve Dünyanın En genç Milli Takımı olan Özel Sporcular Milli Takımız ”Dünya Şampiyonasında” Ülkemizi başarı ile temsil etmektedir.
Özel Sporcumuz Fatma Damla Altın 400 metre Engellide Dünya Şampiyonu olarak Ülkemize ilk Altın Madalyayı kazandırdı ve bu kategoride Ülkemize ilk altın madalya kazandıran Sporcu oldu.
Bugün başlayan Şampiyonada Altın Madalya kazandıran Fatma Damla Altın’ı, Gümüş Madalya Kazandıran Mihriban Korkmaz’ı, bronz madalya kazanan Eda Yıldırım’ı, Edanur Akın’ı, Oğuz Türker’i ve Alper Kılınç’ı, antrenörlerimizi, kulüp yöneticilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.
Başkan Birol AYDIN; “ Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, özel sporcularımızı bağrına basan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıca bizlere Sponsor desteği verip Özel Sporcularımızın Şampiyonluğunda payı olan SPOR TOTO’ya, TESYEV’e,TMPK’ya ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum ’dedi.
Özel Sporcular VİRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonası 13 Haziran Pazar günü yapılacak olan müsabakalar ile sona erecek.