Anasayfa / Haberler / Sakarya; Özel Sporcular Milli Takım Kampı Sona Erdi!

Sakarya; Özel Sporcular Milli Takım Kampı Sona Erdi!

Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programında yer alan; Özel Sporcular (Otizm ve Down Sendromu) milli takım gelişim kampı 12-18 Eylül 2022 tarihlerinde Sakarya’da yapıldı.
2024 Paris ve 2028 Los Angeles Paralimpik Oyunları ile 2024 Trisome Oyunları hazırlıkları kapsamında yapılan gelişim kampına “2022 Yılı Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcular katılım gösterdi.
Teknik Direktör Sevinç Sert Lahna, Antrenörler Fatma Yütük ve Ziya Öner’in koordinesinde yapılan Milli Takım Gelişim kampına, Özel Sporcular Irmak Ada Işık, Serra Özgençay, Ecren Kılıç, Burak Burç, Cemal Ege Darcan, Uğur Efe Aydoğan, Görkem Ağırbaş, Hamza Dönmez, Doğukan Cem Bafralı, Erman Çetiner, Salihcan Öztankal, Ecrin Ercan, Hale Cansu Öğe, Özgenur Kurşun ve Ecrin Yıldız katılım gösterdi.
Gelişim Kampı sonrası bir açıklama yapan, Teknik Direktör Sevinç Sert Lahna; Sakarya’da düzenlediğimiz gelişim kampı ile yaşı küçük ama gelecekte Ülkemizi başarıyla temsil edebilecek özel sporcularımızı yakından görmüş olduk. Milli Takım kampı ile gelişimlerini takip edip, sporcularımızın önüne hedefler koymuş olduk. Daha öncede Mental Sporcularımıza Sinop’ta gelişim kampı yapmıştık. Her iki kampımızda çok başarılı geçti, sporcularımızın mevcut durumunu görmüş olduk, zaten yakından takip ettiğimiz sporcularımızı ara ara gelişim kamplarına davet ederek motivasyonlarını sağlayıp, gelişimlerini yakından takip edeceğiz. Sinop ve Sakarya’da yapmış olduğumuz gelişim kamplarını sponsorluk marifeti ile yapmış olduk. Bundan sonrada sponsor destekleri ile kamp yapmaya devam edeceğiz, bizlere destek olan Sinop Valimize, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Federasyon Başkanımız Sayın Birol Aydın’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.
Başkan Birol Aydın; “Hedefimiz A,B ve C Milli Takımlarımızı oluşturmak…”
Federasyon Başkanı Birol Aydın ise yaptığı açıklamada; “Federasyon olarak Milli Takımlarımız ile yoğun bir çalışma programına girmiş bulunmaktayız, Masa Tenisi branşımızın da boy göstereceği 2024 Paris Paralimpik Oyunları için hazırlıklarımızı en iyi şekilde sürdürüyoruz.
Ayrıca 2024 Paris Paralimpik Oyunlarının yanı sıra 2028 Los Angeles Paralimpik Oyunları ve 2024 Trsiome Oyunları için A Takımlarımızın yanı sıra B ve C Takımlarımızı oluşturup, gelişim kampları ile geleceğe hazırlıyoruz. Gayretlerinden dolayı Teknik Kurul Başkanımız Sevinç Sert Lahna ile Antrenörlerimiz Bülent Baran, Fatma Yütük, Kemal Yaşkafa ve Ziya Öner’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Başkan Birol Aydın; “Kampı yakından takip ettim, özel sporcularımızın göstermiş olduğu performans bizlere umut verdi. Kampa katılan tüm özel sporcularımıza, antrenörlerimize, kulüplerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca özel sporcularımıza destek veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum’ dedi.

12 Eylül Pazartesi günü başlayan Özel Sporcular Milli Takım gelişim kampı, 18 Eylül Pazar günü yapılan çalışmalar ile sona erdi.