Anasayfa / Haberler / Spor Aşkı Engel Tanımaz

Spor Aşkı Engel Tanımaz

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası çerçevesinde Down Sendrom Futsal Milli Takımımız Atatürk Çağdaş Yaşam Anadolu Lisesi Spor Merkezi’nde gösteri maçı yaptı.
 
Federasyon Başkanı Birol Aydın, Asbaşkan Efkan Korkmaz, Ensar Kurt, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Osman Yanık, İstanbul İl Temsilcisi Bünyamin Kurt, Berna Bal ve Milli Takım Kafilesini Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan karşılar iken düzenlenen müsabakaya , Fatih Kaymakamı Kaan Peker, İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Meclis Üyesi Süleyman Sarpkan, Haliç Su Sporları As Başkanı Remzi Albayrak,Aydın, Haliç Su Sporları Kulüp Başkanı Hasan Morgil ve sporcular katıldı.
 
“Özel sporcularımızla güzel bir maç yapacağız”
 
Hem sportif meselelerde hiçbir engel olmadığını göstermek hem de gençleri spora teşvik etmek üzere böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Bugün özel sporcularımızla güzel bir maç yapacağız. Maç yapacağımız takım hem Avrupa Şampiyonluğu olan hem de dünya üçüncülüğü olan Down Sendromlu Futsal Milli Takımımız. Biz de burada milletvekilimiz, kaymakamımız ve STK başkanlarımızla onlara karşı bir mücadele vereceğiz” dedi.
 
Düzenlenen organizasyonun Engelliler Haftası sebebiyle yapıldığını dile getiren Federasyon Başkanı Birol Aydın, “Burada aslında tüm engelli ailelerine şu imajı veriyoruz. Spor aşkı her engeli aşar. Yıllar önce hiçbir şey olamayan bu çocukların aslında sporla engelleri aştıklarını neler başarabildiklerini, Avrupa şampiyonu olduklarını, dünya üçüncüsü olduklarını göstermek istiyoruz.
 
Başkan Birol Aydın ” Spor Aşkı Engelleri Aşar”
 
Buradan Şırnak’taki aileye de Edirne’deki aileye de İstanbul’daki aileye de şunu söylemek istiyorum. Mutlaka çocuklarınız evden çıkartıp spor yaptırın. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, 30 bin sporcusuyla ve ailesiyle engelleri aşan bir federasyondur. Yıllar önce hafızanızı yoklarsanız zincirlenen dövülen evlere kapatılan çocuklar son yıllarda devletimizin verdiği imkanlarla Cumhurbaşkanımızın onları kucaklamasıyla o zincirlenen çocuklar artık madalya kazanan Avrupa’da İstiklal Marşı’nı okutan çocuklar oldu” diye konuştu.
 
Down Sendromlular Futsal Milli Takımı 7- 3 galip gelerek maçı kazandı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.
10