Anasayfa / Stratejik Planı

Stratejik Planı

81 ilde il şampiyonaları düzenlemek, her özel çocuğu bir spor branşıyla tanıştırmak, özel ve milli günlerde yerel ve ulusal spor etkinlikleri yaparak kamuoyunda farkındalık oluşturmak.

Lisanlı sporcu sayısını üst seviyelere yükselterek, elit, antrenman düzeyi yüksek, geçmiş yıllardan daha üst seviyede performans sporcusu yetiştirmek. Milli takımlarımıza gelen sporcularımızın kalitesini arttırarak, sporcularımızın yıl boyunca antrenman yapacakları ortamları sağlamak. A Milli Takımının yanında B ve C  Milli Takımları oluşturarak alt yapıyı geliştirmek. Milli Takım portföyümüzü genişletmek. Başta paralimpik branşlar olmak üzere federasyonumuzun katıldığı uluslararası yarışmalarda sporcularımızın en üst seviyede derece elde etmelerini sağlamak.

Antrenörlerimizin, diğer ülkelerde sporcu yetiştiren antrenörlerle aynı seviyeye gelmesinin yanında daha üst kademelere ulaşmak için antrenör seminerlerinin yanında  üniversitelerde görev alan akademisyenlerle işbirliği yapılarak antrenörlerimizi daha donanımlı hale getirmek.  Başarının arttırılmasını sağlamak.

Dünya Federasyonları ile ilişkilerimizi geliştirerek, uluslararası komitelerde daha fazla temsilci ile ülkemizi temsil etmek.

Ayrıca , bütçemizi amacına uygun, belirlenen hedefler doğrultusunda kullanmak, federasyonumuza verilen   bütçe  ile yetinmemek adına ayni ve nakdi sponsorluk çalışmalarımızı arttırmak, markalar ile işbirliği yaparak kurumsal gelişimimizi ileri seviyelere taşımak, federasyonumuza tesisler kazandırmak,  başarı çıtamızı daha da yükseltmektir.