Anasayfa / Haberler / TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR KAFİLEMİZ YOLA ÇIKTI.

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR KAFİLEMİZ YOLA ÇIKTI.

Federasyonumuz tarihinde ilk defa direk olarak Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarına katılma başarısı gösteren Milli Takım Kafilemiz Türkiye Paralimpik Oyunlar kafilesi ile bugün İstanbul Havalimanından THY özel uçağı ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu eşliğinde Tokyo’ya uğurlandı.
SİZLERE GÜVENİMİZ TAM BAŞARILAR DİLİYORUZ.
Havalimanında Milli Sporcularımız ile bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Federasyon Başkanımızı ve Milli Sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ederek ” Sizlere güvenimiz tam Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarına direk olarak katılarak büyük bir başarıya imza attınız, İnşallah göstermiş olduğunuz bu başarıyı orada madalya ve madalyalar alarak taçlandıracaksınız yolunuz açık olsun” dedi.
DÜNYANIN ZİRVESİNDE YARIŞMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ
Federasyon Başkanımız Birol Aydın ise yaptığı açıklamada ” Öncelikle her zaman destekleri ile Özel Sporcularımızın yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bugün Özel Sporcularımızı yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.
Bugün Federasyon tarihimizin en önemli ve en özel gününü yaşıyoruz, Özel Sporcularımızın Dünya’nın zirvesinde yarışacağını bilmek göğsümüzü kabartmakta tarihimizde ilk defa 3 Özel Sporcumuz ile direk olarak 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına katılma başarısı gösterdik bu başarıyı da inşallah madalya alarak taçlandıracağız. Bizlerden dualarını eksik etmeyen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Ailemize, Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, Milli Sporcularımızın başarısında büyük emek saf eden değerli Anne Babaları olmak üzere Antrenör kardeşlerim Aytunç Göz, Sevda Kalkan’a gerek arayarak gerek mesaj yolu ile tebrik eden herkese şahsım ve camiamız adına ’da ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.
24 Ağustos – 5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan müsabakalarda Ülkemizi Türkiye Paralimpik Komite Temsilcisi Federasyon Başkanımız Birol Aydın, Kafile Başkanı Federasyon Asbaşkanı Efkan Korkmaz Milli Takımlar Sorumlusu Aytunç Göz, Milli Takım Antrenörü Sevda Kalkan , Milli Sporcularımız Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Mihriban Korkmaz temsil edecek.