Anasayfa / Haberler / TÜRK CUMHURİYETLERİ ÖZEL SPORCULAR SPOR OYUNLARI STARTI VERİLDİ.
Türkiye-Azerbaycan Bayrağı

TÜRK CUMHURİYETLERİ ÖZEL SPORCULAR SPOR OYUNLARI STARTI VERİLDİ.

Federasyon Başkanı Birol Aydın beraberliğinde Asbaşkanlardan Ensar Kurt, Metin Toroman Ülkemizin 2023 Hedefleri doğrultusunda Avrupa ve Dünya da başarılar elde ettikten sonra, Kardeş Ülkelerde bir dizi çalışmada bulunmak için Kardeş Ülke Azerbaycan a gitti.

Türk Cumhuriyetleri Özel Sporcular Spor Oyunları startını vermek üzere Azerbaycan’da Azerbaycan Milletvekili Fuat R.MURADOV , Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Farit MANSUROV Bakü Auotizm Spor Vakfı başkanı Elnur MAMADOV , Down Sendromlu Vakıflar , Özel Sporcular Spor Kulüpleri ile bir araya gelerek yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunarak çalışmaların startını verdi.

Türkiye-Azerbaycan Özel Sporcular İşbirliği kapsamında Azerbaycan Bakü’de Türk Cumhuriyetleri Federasyonları Kurulması İçin ilk görüşmelerde bulunan Başkan Birol AYDIN, burada yaptığı bir açıklamada; Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu camiası olarak bir ilki ve hayali gerçekleştirmenin ve heyecanını yaşıyoruz. Amacımız kardeş ülkelerimizde bulunan Özel Bireylerimizin kapalı kapılar ardından çıkıp spor sahalarında bir güneş gibi doğmasıdır dedi.

Başkan Birol Aydın sözlerine; Türk Cumhuriyetleri Federasyonları tarihinde yeni bir sayfa açacak olan bu girişim yeni başlangıçlara ışık olacaktır. Yapılan çalışmaların Ülkemiz ve kardeş Ülkelerimiz adına hayırlı olmasını dilerim dedi.