Anasayfa / Haberler / Türk Hava Yolları, Türk Spor Federasyonlarıyla İyi Niyet Sözleşmesi İmzaladı

Türk Hava Yolları, Türk Spor Federasyonlarıyla İyi Niyet Sözleşmesi İmzaladı

Türk sporunun uzun yıllardır en önemli destekçilerinden olan Türk Hava Yolları ile sponsoru olduğu Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ve spor federasyonları arasında Çırağan Sarayı’nda iyi niyet sözleşmesi imzalandı.

Lansmana Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Vekili Fikret Hayali, Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç katıldı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanları Ömer Osman Yanık ve Efkan Korkmaz’da lansmana katılım gösterdi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamada, “Ülkemizin spor alanındaki başarılarının daha da yükseklere çıkması için çalışan federasyonlarımızla ülkemizin en değerli markası ve bayrak taşıyıcı havayolu markası olan bizim mecralarımız farklı olabilir ancak hedeflerimiz aynı. Milletimize hizmet etmek, onları gururlandırmak ve birleştiriciliği temel alarak insanlığın iyiliğine katkı sağlamak. Ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu markası olarak her zaman sizin yanınızda olacağız, sizinle birlikte uçacağız, hep birlikte sevineceğiz.” dedi.

Başkan Birol Aydın ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle Türk Hava Yolları’na Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat nezdinde Türk sporuna geçmişten bugüne sağladıkları katkı ve destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Özellikle pandemiyle birlikte dünyada ortaya çıkan ekonomik sıkıntılar nedeniyle, sporun vazgeçilmez unsurlarından olan sponsorlukların önemi daha da artmış bulunuyor. Türk Sporunun en büyük destekçilerinden olan THY ile yapacağımız yeni iş birliği ile gücümüze güç katacağız. Özel sporcularımızı dünyada hak ettiği yere çıkartmak için yaptığımız çalışmalarda, Türkiye’nin dünya çapındaki en büyük markalarından biri olan ve dünya havacılığının lider ismi THY ile yapacağımız iş birliği bizim için çok değerli ve önemli.” dedi.

Türk sporunun destekçisi olmaya devam eden Türk Hava Yolları, Türk sporunun bilinirliğini dünyanın dört bir yanına taşımaya devam ediyor.