Anasayfa / Haberler / Virtüs Dünya Şampiyonasında Özel Sporcularımızdan Madalya Yağmuru.

Virtüs Dünya Şampiyonasında Özel Sporcularımızdan Madalya Yağmuru.

 

Fransa’nın Montluçon Şehrinde devam eden  (Özel Sporcular) VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında bugün yapılan müsabakalarda Türkiye 2 gümüş ve 3 bronz madalya olmak üzere toplamda 5 Madalya ile günü tamamladılar.

VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında;

Deniz Şevin Şentuna      :100 Metre Kurbağalama da1;45;31’lik derecesi ile Dünya İkincisi,

Ali Şiroğlu                           :400 Metre Ferdi Karışıkta 5;38,00’lık derecesi ile Dünya İkincisi,

Seçil Açıkgöz                      :50 Metre Sırtüstünde 38,14’lük derecesi ile Dünya Üçüncüsü,

Hikmet Cem Sezgin        :400 Metre Serbest stilde 4;46,37’lik derecesi ile Dünya Üçüncüsü olurken,

 

Erkekler 4 x 100 Metre Serbest Stil Bayrak Takımında bir ilk!

Erkekler 4 x 100 Metre Serbest Stil Bayrak Yarışında, Ahmet Mintaz, Doruk Davran , Hikmet Cem Sezgin ve Mert Aslan’dan oluşan Türk Milli Takımı 01;54,58’lik derecesi ile Dünya Üçüncüsü olarak Ülkemize 4 x 100 Metre Bayrak Yarışlarında ilk Madalyamızı kazandırmış oldular.

 

BAŞKAN BİROL AYDIN; “ ÖZEL SPORCULARIMIZ DÜNYA’DA TARİH YAZIYOR”

Virtüs Dünya Yüzme Şampiyonasını yakından takip eden, Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada; Özel Sporcularımız Fransa’da tarih yazıyor, 4×50 metre ve 4 x 100 metre bayrak yarışlarında bir ilki başararak,  bu alanda Ülkemize  iki Bronz madalya kazandırdılar. Şampiyonanın ilk gününden bu yana  1 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya kazanıp, VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonasında ilk defa 11 madalya ile yeni bir rekora imza attılar.  Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren oluşturduğumuz sistem ile Performans sporuna gereken değeri ve desteği verdik. Para Atletizm ve Para Masa Tenisinde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında zirveye yürürken, Şimdide Yüzme branşımız ile büyük bir çıkış yakaladık. Bu başarılarda emeği olan başta Özel Sporcularımızı, ailelerimizi, antrenörlerimizi, teknik kurullarımızı tebrik ederken,  bize bu yolda her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e ve desteklerini esirgemeyen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. ’dedi.

VİRTÜS Dünya Yüzme Şampiyonası bugün yapılacak olan müsabakalar ile devam edecek olup, 17 Aralık Cuma Günü yapılacak olan müsabakalar ile sona erecektir. Özel Sporcular Yüzme Milli Takımımız 18 Aralık Cumartesi günü yurda döneceklerdir.