Anasayfa / Haberler / YİNE BİR İLK “ PARALİMPİK SPORCULARIMIZA MAAŞI HAYIRLI OLSUN

YİNE BİR İLK “ PARALİMPİK SPORCULARIMIZA MAAŞI HAYIRLI OLSUN

18 Kasım 2012 tarihinde yapılan Genel Kurul Delegelerimizin desteği ile göreve gelen Birol AYDIN ve Yönetimi, ilkleri başarmaya devam ediyor.
İlk olarak hazırladığı 4 + 4 Yıllık Master Plan çerçevesinde çalışmalarına hız veren Federasyon, Paralimpik branşlar olan Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme branşlarında Olimpik sporcu havuzunu oluşturup, İNAS ve İPC lisanslama kamplarını tamamlayıp, 2016 RİO Paralimpik Oyunları yolunda çalışmaya koyuldu.
Bu çalışmalar kapsamında ilkleri bir bir hayata geçiren Federasyon, yine bir ilki gerçekleştirerek 2016 RİO Paralimpik Oyunlarına hazırlanan Sporcularımıza Spor Genel Müdürlüğünden “Paralimpik Sporcu Harçlığı “ bağlanmasını imza altına aldı.

1958294_1651995425040466_3358879145599248238_n

RİO YOLUNDA BİZDE VARIZ…

Protokol sonrası bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol AYDIN; “ Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme branşlarında Paralimpik A Baraj derecelerine yakın olan Sporcularımıza bağlanan sporcu harçlığı , 2016 RİO Paralimpik Oyunlarına hazırlanan sporcularımızı olumlu motive edecek olup, maddi anlamla katkı sunacaktır. AYDIN; Yaklaşık üç yıldır 2016 RİO Paralimpik Oyunlarına katılmak için gece , gündüz demeden çalışıyoruz. Türkiye Şampiyonalarında başarılı olan sporcularımız Milli Takım Kampları ile hazırlık çalışmalarını sürdürüp, Uluslararası Şampiyonalarda Madalya kazanarak, RİO Paralimpik Oyunları yolunda ciddi mesafeler kat etmişlerdir. Federasyon olarak hedefimiz 2016 RİO Paralimpik Oyunlarında Ülkemizi temsil etmektir. Çıkmış olduğumuz bu yolda Federasyonumuza maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen , başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’a ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’a şükranlarımı sunuyor, yürüdüğümüz bu yolda bize destek olan herkese teşekkür ediyorum ’dedi.