Anasayfa / Başkanımız

Başkanımız

 Birol Aydın ; Sarıkamış’ta İlköğrenimini köy ilkokulunda tamamladıktan sonra girdiği Lise sınavını başarı ile kazanarak Yatılı Öğretmen Okuluna başladı. Orta ve lise öğrenimini burada tamamlayan Aydın, sporla da bu yıllarda Boks aracılığıyla tanıştı. Bir taraftan ailesi ile ticaret hayatını sürdürürken diğer taraftan kazandığı Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesinde üniversite öğrenimini tamamladı.

Çeşitli illerde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalıştı. Sivil Toplum örgütlerinde Başkanlık ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

2002 yılında İzmir Atatürk Org. San. Böl. Eğitim Uygulama Okuluna atanarak burada öğretmenlik ve Okul Müdürlüğü görevlerini yaptı. Türkiye’de ilk kez, Zihinsel Engelliler Bando Takımını ardında da Zihinsel Engelliler Semazen Ekibini kurarak gerek Engelliler Camiası içinde gerekse ülke sathında büyük yankı ve umut uyandırdı.

Halen, İzmir Menemen Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulunda Müdürlük görevini sürdüren Birol AYDIN, Otistik Çocuklar Mehteran Takımının kurulmasına vesile olmuştur. Bu Mehteran Takımı, Sayın Cumhurbaşkanının huzurlarında özel bir konser vererek, Otistik Bireylerin sesinin basın yayın kuruluşları aracılığıyla duyurulmasına ve toplumsal farkındalık düzeyinin artırılmasına büyük katkı sağlamıştır. Öğretmen olarak göreve başladığı yıllardan itibaren sürdürdüğü ‘’İlkleri başarma prensibi’’, Federasyon Başkanlığı görevine seçilmesiyle birlikte ‘’İlklerin Başkanı’’ olma prensibiyle de pekişmiştir.

18 Kasım 2012 tarihinde büyük bir başarıyla kazandığı seçimler neticesinde başladığı Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanlığı görevinde hizmetlerini sürdüren Birol AYDIN aynı zamanda INAS Yönetim Kurulu Üyeliği olmak üzere, Türkiye Paralimpik Komite Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Yönetim Kurulu Üyesidir.

Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine de devam etmektedir.