Anasayfa / Haberler / 2. BÖLGE ATLETİZM ŞAMPİYONASI BAŞLADI !

2. BÖLGE ATLETİZM ŞAMPİYONASI BAŞLADI !

12-14 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 2.Bölge (İç Anadolu ve Marmara) Atletizm Şampiyonası başladı.

Şampiyonaya; 118 spor kulübünden, 615 sporcu, antrenör ve idareci katılarak büyük bir rekora imza atıldı. Özel sporcularımız için titizlilikle ayarlanan konaklama oteline sabah erken saatlerinden itibaren odalarına yerleştirilerek istirahat etmeleri sağlandı. 12 Mart 2016 tarihinde  saat: 15:00 de  yapılan Teknik Toplantısında Federasyon  Başkan Vekilimiz Sadettin AKÇİ, Asbaşkan Aydın KOÇ, Yönetim Kurulu Üyemiz Mestan KOCA, Genel Sekreter Adnan ÖZTÜRK, Genel Koordinatör Osman AKDEMİR, Teknik Kurul Üyeleri, Şampiyonanın Başhakemi Mehmet KICIRTI katıldı. Şampiyona hakkında teknik bilgi verilerek Antrenörlerimizden gelen konu hakkındaki sorular cevaplandırılmıştır.

Aynı gün 19:30 da yapılan açılış toplantısına Başkan Vekilimiz Sadettin AKÇİ, Ak Parti Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcısı 25.Dönem Ankara Milletvekili Mahmut Sami MALLI, Ak Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Zihni KİLİT, Asbaşkanlarımız Aydın KOÇ ve Ensar KURT, Yönetim Kurulu Üyemiz Mestan KOCA, Genel Sekreterimiz Adnan ÖZTÜRK, Genel Koordinatörümüz Osman AKDEMİR, Teknik ve Organizasyon Kurulu üyeleri, Sporcu, antrenör, idareci ve aileler katılmıştır.  Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Sadettin AKÇİ “sizlere İtalya’da bulunan Atletizm Milli Takımımızın büyük başarısını müjdeleyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bugün İstiklal Marşımızın Kabulünün yıl dönümüdür. Bu anlamlı günde Sporcularımız İtalya’da Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında İstiklal Marşımızı okutmuşlar ve şanlı bayrağımızı göndere çektirmişlerdir. Sporcularımız  1 Altın ve 3 Bronz madalya kazanmışlardır. Özel Sporcular olarak son yıllarda katıldığımız tüm müsabakalarda sporcularımız sayesinde anlımızın akıyla dönüyoruz. Bu başarıda en büyük pay çocuklarını kapalı kapılar ardından spor sahalarına çıkartan elleri öpülesi anne ve babaların eseridir. Burada da çocuklarını yalnız bırakmayan aileler görmekteyim. Kabul buyururlarsa hepimizin gerçek şampiyon olarak gördüğümüz tüm ailelerimize federasyon olarak birer altın madalya vermek istiyoruz. Ailelerimizi kürsüye davet ediyorum.” dedi.

Ak Parti Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcısı 25.Dönem Ankara Milletvekili Mahmut Sami MALLI ise yaptığım konuşmada Özel Sporcularımızın arasında bulunmak benim hayatımdaki en önemli günlerden biridir. Biz sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Hükümet olarak sizlerin hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Spor Bakanlığımız sizin federasyonunuza daima farklı bir gözle bakmaktadır. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize yarışmalarda başarılar diliyorum.” dedi.

4

5

6

3

2

10

9

8

1

11

12

13