Anasayfa / Haberler / 2016 YILI FUTBOL LİGİ BAŞLIYOR

2016 YILI FUTBOL LİGİ BAŞLIYOR

Federasyonumuz ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında ortaklaşa yürütülen Özel Sporcular Futbol Ligi 16 Nisan 2016 tarihinde oynanılacak karşılaşmalarla start alıyor. 19 Kasım 2016 tarihinde sona erecek olan Futbol Liginde A ve B grubunda ilk iki takım dörtlü final karşılaşmaları ile 2016 yılının şampiyonu belirlenecektir.

Futbol Liginde A Grubunda; Bursa Mehmet Torun, İzmir Hasan Tahsin, Kocaeli Yaşam Koçluğu, Muğla Dalaman Ortaca, Yalova Özel Yıldızlar ve Zonguldak Özel Sporcular, B Grubunda; Elazığ Hazar, Erzincan Sümer, Mersin Çankaya, Malatya Turgut Özal, Malatya Sessiz Adımlar ve Osmaniye ASP futbol takımları mücadele edecektir.   1.Hafta Futbol Ligi fikstürü “FUTBOL LİGİ” iconunda yayınlanmıştır.

Futbol Ligi ile ilgili bir mesaj yayınlayan Federasyon Başkanı Birol AYDIN; 2016 yılı Özel Sporcular Futbol liginin fair play çizgisinde gerçekleştirilmesi en büyük amacımızdır. Türkiye Futbol Federasyonunun destekleri ile 3 yıldan beri yürütülen özel sporcular futbol liginin her sezon çıtasını yükseldiğinin de bilinmesi isterim. Futbol ligine katılan sporcu, antrenör, idareci ve camiamıza hayırlı olmasını diler, şükranlarımı sunarım” dedi.