Anasayfa / Haberler / BAŞKAN BİROL AYDIN COVİD-19 BASIN AÇIKLAMASI

BAŞKAN BİROL AYDIN COVİD-19 BASIN AÇIKLAMASI

Saygıdeğer Özel Sporcular Ailemiz,Ülkemizin Covid-19 sonrası normalleşme sürecinde almış olduğu önlemleri takiben Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Federasyonumuz işbirliğinde açıklanan ve açıklayacağı tarihler ve kararlar ilgili aşamalı planlamalar aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

1.aşamada, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Bilim Kurulu, işbirliği ile belirlenen kurallar çerçevesinde yayınlanan Genelge doğrultusunda, 1 Haziran itibari ile ilk etapta tüm Milli Takım Sporcularımızın (Takım Sporları hariç) antrenman yapma izinleri çıkmıştır.

2.aşamada, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliğinde kısa sürede tamamlanacak olan izinler, tüm lisanslı sporcularımızın antrenmanlara başlayabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan çıkacak talimat doğrultusunda sizlere bu sayfadan bilgilendirme yayınlanacaktır.

3.aşamada, olan spor müsabakaları, milli takım kampları v.b faaliyetlerimiz aynı şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Federasyonumuz işbirliğinde çıkacak talimatlar çerçevesinde sizlere duyurulacaktır.

Normalleşme sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Federasyonumuz işbirliğinde alınacak kararlar siz değerli Kulüp Başkanlarımıza, Antrenörlerimize, Özel Sporcularımıza ve ailelerimize, Federasyonumuzun www.tossfed.gov.tr adresimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Bizler Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak başta Yönetim Kurulumuz, Sağlık Kurulumuz, Eğitim Kurulumuz, Teknik ve Organizasyon Kurullarımız olmak üzere “yeni sosyal hayata” sağlıklı bir dönüş için çalışmaktayız, Özel Sporcularımız sizleri çok özledik, yakın zamanda havuzlarda, sahalarda ve salonlarda tekrar bulaşacağız ve yeni rekorlarla yeni başarılara birlikte imza atacağız.

Bu süreçte siz değerli Özel Sporcular ailemizin soru ve sorunlarını cevaplamak adına Federasyonumuz her zaman yanınızdadır.

Yeni sosyal hayatın olmazsa olmazı maske + mesafe ve hijyen kurallarına uyarak spor yapacak olan tüm özel sporcularımıza, antrenörlerimize ve Kulüp yöneticilerimize başarılar diler, saygılar sunarım.

Birol Aydın
Federasyon Başkanı.

Federasyon İletişim,
0312 311 58 95