Anasayfa / Haberler / BAŞKAN BİROL AYDIN’A DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK GÖREV!

BAŞKAN BİROL AYDIN’A DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK GÖREV!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı , VİRTÜS Avrupa ve Dünya Yönetim Kurulu Üyesi Birol Aydın’a 09-14 Haziran 2021 tarihlerinde  Polonya`nın Bydgoszcz şehrinde yapılmaya başlanan    Özel Sporcular (Virtüs) Dünya Atletizm şampiyonasında “ Şampiyona Direktörü “olarak görevlendirildi.

Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada; Özel Sporcular Federasyonu olarak Ülkemizde yaptığımız Avrupa ve Dünya Şampiyonlarındaki başarılı organizasyonumuz, Ülkemizde Özel Sporcular alanında yaptığımız spor organizasyonları, sporcu ve kulüp sayımız, son 8 yılda Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında kazandığımız 200’e yakın Altın, Gümüş ve Bronz madalyalar, Ülkemiz Özel Sporcularının VİRTÜS Avrupa ve Dünya Yönetimince takdir edilmiş, 20148 yılında VİRTÜS Avrupa Yönetim Kuruluna , 2020 Yılında ise  VİRTÜS Dünya Yönetim Kuruluna seçilmiş bulunmaktayım.

Ülkemizde son 18 yılda Spora yapılan tesis yatırımları, sporcuya verilen maddi ve manevi destekler, meyvelerini vermeye başladı.

Bizlerde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun desteği ile yolumuza başarılı bir şekilde  devam ediyor, Avrupa ve Dünya’da Ülkemizi hem sportif anlamda, hem de spor yöneticisi olarak başarı ile temsil etmeye devam ediyoruz.

Özel Sporcular tarihinde ilk defa bir Türk Spor Yöneticisi “VİRTÜS Dünya Yönetim Kuruluna” seçildi,        İlk defa bir “Türk Spor Yöneticisine” bir Dünya Şampiyonasında , “Şampiyona Direktörü” olarak görev verildi. Bizler işimizi doğru, düzgün ve iyi yapıyoruz ki bizler bu görevlere layık görülüyoruz. Yürüdüğümüz bu hizmet yolunda bizlere destek olan tüm yönetim kuruluma, Kurul üyelimize, özel sporcular ailemize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Her zaman bizim yanımızda olan ve bize inanan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Türk Milletimizden ve ” Özel Sporcular Ailemizden “ manevi destek ve dualarını beklerim’dedi.

Virtüs Dünya  Para Atletizm Şampiyonası 9 Haziran’da başlayacak olup, 13 Haziranda sona erecek.