Anasayfa / Haberler / İl Temsilcilerinin Dikkatine!

İl Temsilcilerinin Dikkatine!

13 Kasım 2021 tarihinde yapılan 7.Olağan Genel Kurul sonrası, Federasyon Başkanlığımızın teklifi , Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Onayı ile 66 İlimizin , İl Temsilcisinin ataması onaylanmış olup, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine 3.3.2022 tarihli ve 2012376 Sayılı yazımız ile Belgenet üzerinden gönderilmiştir.

Kalan 15 İlimiz , İl Temsilcilerinin görevlendirme süreci devam etmekte olup, İlgi yönetmelik gereği, Yeni atamalar yapılana kadar, mevcut İl Temsilcilerinin görevleri devam etmektedir.

Ataması yapılan İl Temsilcilerimizin İvedi olarak yapması gereken işlemler şöyle;

1-Bunduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne giderek, Spor Şube Müdürü ile görüşüp, İl Tertip Komitesini oluşturması, ( İl Tertip Komitesi 5 Kişiden oluşmaktadır)

2-İl Faaliyet Programını düzenleyerek , bulunduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne sunması ve Onaylanmak Üzere TOSSFED’e İl Müdürlüğü üzerinden gönderilmesi,

3-İl Şampiyonaları Planlanırken; İl Tertip Komitesi olarak kararlar almadan önce, Federasyonumuz Teknik Kurulları, İlgi branşın İl Temsilcileri ve Merkez Hakem Komiteleri  ile irtibata geçilmesi,

4- 7 Mart 2022 tarihinden başlayarak, 7 Mayıs 2022 tarihine kadar Paralimpik Branşlar olan Atletizm, Masa Tenisi , Yüzme branşlarında İl Şampiyonalarını tamamlayarak, resmi sonuçların İl Müdürlükleri üzerinden Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir.

5- www.tossfed.gov.tr adresinden yayımlanacak olan Paralimpik Branşlar ( Atletizm, Masa Tenisi , Yüzme ) Reglamanlarını takip ederek , İlgi Reglaman hükümlerine göre İl Şampiyonalarının yapılmasının sağlanması.

  • Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme Türkiye Şampiyonaları , İl Şampiyonalarından sonra yapılacak olup,     tarih ve yerleri www.tossfed.gov.tr adresimizden İlan edilecektir.
  • Takım Sporları ( Futbol, Basketbol , Voleybol ) İl Şampiyonaları Eylül – Ekim 2022 tarihlerinde yapılacak olup, İl Şampiyonaları Reglamanları web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.  Türkiye Şampiyonaları ise Kasım 2022 tarihinde yapılacak olup, Yeri ve tarihi www.tossfed.gov.tr adresimizden İlan edilecektir.
  • Diğer Uluslararası Müsabakaları olan branşlarımızda ise Milli Takım seçmeleri yapılacak olup, Teknik Kurullarca hazırlanacak olan serilere göre duyurular yapılacaktır. Milli Takım seçmeleri www.tossfed.gov.tr adresimizden İlan edilecektir.

2022 Yılı İl Şampiyonalarının , Türkiye Şampiyonalarının hayırlı olmasını diler, tüm katılımcılara başarılar dileriz.

TOSSFED